شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/06/02 15:26:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_

پیشنهاد طراح افزایش تعطیلات عید فطر برای تعطیل ماندن روز تحویل سال

**یکی از طراحان طرح فوریتی تعطیلی سه روزه عید فطر پیشنهاد کرد که باتوجه به تقارن متداول تحویل سال نو با روز ۲۹ اسفند ، روز دیگری به عنوان جایگزین تعطیلات عید فطر درنظر گرفته شود و ۲۹ اسفند همچنان تعطیل بماند.

محمد رضا خباز در گفتگو با مهر درباره تصویب فوریت طرح افزایش تعطیلات عید فطر و کاهش ساعت کاری در ماه رمضان ارائه شده از سوی مجلس افزود: اگر دو فوریت این طرح به تصویب می رسید امسال عید فطر را به سه روز تعطیلی داشتیم ، ولی با تصویب یک فوریتی آن اجرای این قانون به سال آینده موکول می شود.

وی درباره مشکل همزمانی تحویل سال با 29 اسفند که طبق این طرح به جای افزایش تعطیلی عید فطر روز کاری اعلام خواهد شد ، گفت :  می توان هنگام بررسی طرح در صحن علنی مجلس به جای 29 اسفند روز دیگری را برای جایگزینی تعطیلی عید فطر پیدا کرد.

پیشتر کاظم دلخوش یکی دیگر از 53 نماینده طراح این طرح در پاسخ به سئوال مهر درباره مشکل لغو تعطیلی روز 29 اسفند گفته بود : خیلی از ادارات در این روز و حتی برخی از بانکها در روز اول فروردین مشغول خدمت به خلق خدا هستند ، اما پیش بینی شده که در این روز کارکنان ادارات از مرخصی استحقاقی استفاده کنند تا بتوانند به کارهای خود برسند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز سه شنبه مجلس  با 143 رای موافق، 68 رای مخالف و هفت رای ممتنع با دو فوریت طرح اختیار دولت برای تعیین ساعات کار در ماه مبارک رمضان و افزایش تعطیلی عید  فطر مخالفت کردند، اما یک فوریت این طرح با دورای موافق بیشتر یعنی  145 رای موافق، 58 رای مخالف و شش رای ممتنع به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید.

این طرح به امضای 53 نفر از نمایندگان رسیده است مقرر می‌کند که تعطیلات عید سعید فطر سه روز خواهد بود و در ازای آن 15 خرداد و 29 اسفند تعطیل رسمی نخواهند بود همچنین هیئت وزیران می‌تواند در ماه مبارک رمضان ساعات کاری کارکنان دولت را متناسب با فصل و شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناطق مختلف کشور، حداکثر به میزان 15 ساعت در هفته کاهش دهد .

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet