هدر موبایل
1389/06/02 15:17:00
سرویس کمیسیون ها
نایب رییس کمیسیون اصل 90:

گاهی مکاتبات بی‌جواب با دستگاه‌ها به بیش از 10 بار می‌رسد

**نایب رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی متذکر شد: گاهی مکاتبات کمیسیون به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط به بیش از ده بار می‌رسد اما باز هم پاسخی از سوی این دستگاه‌ها دریافت نمی‌شود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "حسین فدایی" که اداره جلسه تعامل کمیسیون اصل 90 با معاونان پارلمانی دستگاه‌های اجرایی را ببرعهده داشت در ابتدای این جلسه، با انتقاد از عدم پاسخگویی دستگاه های اجرایی به مکاتبات این کمیسیون اظهار داشت: مجموعه ارجاعاتی که به کمیسیون اصول نود شده است و پرونده‌های موجود بسیار زیاد هستند.

وی ادامه داد: گاهی مکاتبات کمیسیون به وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مرتبط برای رسیدگی به این پرونده‌ها به بیش از ده بار می‌رسد اما باز هم پاسخی از سوی این دستگاه‌ها دریافت نمی‌شود.

وی افزود: در مجلس هشتم کمیسیون اصل نود تصمیم گرفت که مکاتبات با دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها را به دو بار تغییر دهد و اگر دستگاه‌های مربوطه توجهی نکردند اقدامات قانونی در این رابطه صورت گیرد.

نایب رییس کمیسیون اصل نود با تاکید بر اینکه مطمئناً این اقدامات قانونی طبعاتی را به دنبال خواهد داشت، تصریح کرد: بر این اساس هیات رئیسه کمیسیون تصمیم گرفت جلسه‌ای دوستانه و صمیمی با معاونین پارلمانی دستگاه‌ها داشته باشد و این تصمیم خود را به آنها منعکس کند.

فدایی گفت: البته ما منکر این مسئله نیستیم که دستگاه‌ها هم ممکن است عذری داشته باشند و این مسئله را ناشی از بی‌توجهی آنها نمی‌دانیم اما اگر این انباشت پرونده‌ها و مکاتبات را داشته باشیم و برنامه‌ای برای حل سریع مشکلات نداشته باشیم حقوق مردم نادیده گرفته خواهد شد.

نماینده مردم تهران در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه باید تعامل و ارتباط نزدیکی بین کمیسیون‌های مجلس و دستگاه‌های اجرایی وجود داشته باشد، خاطرنشان ساخت: بر این اساس مقرر شد بین کمیسیون اصل نود و معاونت‌های امور مجلس دستگاه‌ها خصوصاً معاونت ریاست جمهوری ارتباطات نزدیک و بیشتری صورت می‌گیرد.

فدایی اظهار داشت: معاونت رئیس جمهور به عنوان حلقه وصل کمیسیون‌ها با سایر معاونت‌های دستگاه‌های اجرایی نقش تاثیرگذاری خواهد داشت و به حل سریع‌تر مشکلات کمک خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet