خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/06/02 15:28:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سروری با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری:

کمیته حقیقت‌یاب کوی دانشگاه در مجلس، هرچه سریع‌تر گزارش را نهایی و ارائه کنند

**پرویز سروری با تاکید بر قرائت هر چه سریع‌تر گزارش کمیته‌ی حقیقت‌یاب کوی دانشگاه در مجلس گفت: با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری، کمیته حقیقت‌یاب کوی دانشگاه بایستی با سرعت و دقت لازم رسیدگی نهایی را در این رابطه انجام داده و قرائت این گزارش را در دستور کار خود قرار دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به بخشی از بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع دانشجویان مبنی بر این‌که روند پیگیری حادثه کوی دانشگاه کند بوده و آن‌چنان که باید پیش نرفته است، اظهار کرد: بنده تا حدودی در جریان اقدامات کمیته حقیقت‌یاب کوی دانشگاه مجلس بودم و می‌دانم که اقدامات خوبی صورت گرفت، اما متاسفانه تعللی که دوستان داشتند باعث شد زحمات آن‌ها عملا منتفی شود.

وی ادامه داد: از این رو بایستی این کمیته با دقت و سرعت لازم گزارش رسیدگی را نهایی کنند تا گزارش آنها همچون ماجرای کهریزک در مجلس قرائت و ابعاد موضوع مشخص شود.

نماینده مردم تهران در خانه ملت خاطرنشان کرد: در صورت منتشر شدن این گزارش و تبیین اقدامات صورت گرفته، بسیاری از ابعاد مسائل روشن می‌شود و موثر خواهد بود. با این وجود نمی‌دانم چرا آنها با وجود زحمات بسیار گزارش را نهایی نمی‌کنند.

سروری با بیان این‌که پیگیری‌های اولیه انجام شده در رابطه با حادثه کوی دانشگاه با دقت، سرعت، جامعیت و فراگیری خوبی انجام شد، گفت: کمیته‌ی حقیقت‌یاب کوی دانشگاه با همه طرف‌های موضوع جلسه‌هایی را برگزار کرد که با توجه به جمیع جهات احساس می‌شد که این گزارش هر چه سریع‌تر جمع‌بندی و در نهایت قرائت شود؛ اما انگار این گزارش در کوچه پس کوچه‌های اداری گیر کرده و نتوانسته به مرحله قرائت برسد.

وی روند کنونی از لحاظ زمانی را مناسب نخواند و ادامه داد: این روند باعث شده که این گزارش با همه‌ی پیگیری‌های انجام شده قرائت نشود که نقطه‌ی ضعفی برای کسانی که در مسیر تهیه‌ی این گزارش بودند،‌ به شمار می‌آید.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان تاکید کرد:‌ اعضای کمیته حقیقت یاب کوی دانشگاه با همت و کار مضاعف در طی چند روز آینده جلسات ویژ‌ه‌ای را برای به پایان رساندن گزارش و جمع‌بندی نهایی انجام دهند تا در نهایت قرائت این گزارش در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای عصر یکشنبه در دیداری 3 ساعته با نمایندگان گروه‌ها و تشکل‌های مختلف دانشجویی، دیدگاه‌های خود را درباره مهم‌ترین مسائل علمی، دانشگاهی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درمیان گذاشتند و  سپس به پاسخگویی به برخی ابهامات مطرح شده و تبیین ضرورت‌های دانشجویی و دانشگاهی پرداختند.

در این دیدار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به سخنان یکی از دانشجویان درباره ضرورت پیگیری تأکید رهبری انقلاب درباره حمله به کوی دانشگاه افزودند: روند این پیگیری کند بوده و آنچنان که باید پیش نرفته است اما این مسئله فراموش نشده و ان‌شاءالله به پیش خواهد رفت.

ایشان نبود انگیزه لازم در برخی دستگاه‌ها را برای همکاری در این مسئله از جمله عوامل کندی این پرونده دانستند و بار دیگر بر ضرورت رسیدگی به این موضوع تأکید کردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet