خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/02 15:37:00
سرویس سیاسی
اسلامی‌پناه نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد:

با وحدت و یکپارچگی، دشمنان خارجی نمی‌توانند به کشور ضربه وارد کنند

**عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس، با تأکید بر این‌که در جمهوری اسلامی هیچ گروهی بر گروه دیگر برتری نداشته و نباید تبعیضی در کشور قائل شد، گفت: اگر وحدت و یکپارچگی و همبستگی در کشور وجود داشته باشد نه تنها کشور بیمه می‌شود؛ بلکه هیچ دشمن خارجی نمی‌تواند به کشور ضربه وارد کند.

"علی اسلامی پناه" نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در گفت و گو با هفته نامه نگارستان اظهار داشت: بر هیچ فردی پوشیده نیست که اگر اتحاد و وحدت بین نیروهایی که نظام و جمهوری اسلامی را قبول دارند وجود داشته باشد هیچ دست خارجی نمی‌تواند با این اتحاد و همبستگی داخلی، ضربه‌ای به کشور وارد کند.

وی ادامه داد: اگر به هر دلیلی گروهی از مردم به هر بهانه‌ای از نظام خارج شوند و این موضوع باعث از بین رفتن وحدت، انسجام و یکپارچگی در داخل کشور شود، کشور آسیب‌پذیر شده و صدمه می‌بیند. از این رو مردم و همه نیروها در داخل نظام بایستی در کشور نقش داشته باشند.

نماینده‌ مردم جیرفت و عنبرآباد در خانه ملت، هم‌چنین با تأکید بر این‌که همه آحاد مردم و نیروها باید با یکدیگر وحدت و همبستگی داشته باشند، توضیح داد: در قانون اساسی بین گروه‌های مختلف هیچ امتیاز خاصی قائل نشده است و هیچ‌گاه گفته نشده که قوه مجریه، گروه‌های اجرایی و مدیریت اجرایی کشور باید در دست یک گروه خاص باشد و در این رابطه حتی حق امتیازخواهی را به هیچ فردی نداده است. بر این اساس باید گفت که طبق قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی کشور به‌دست فکر و اندیشه همه آحاد ملت اداره گردد.

اسلامی‌پناه در توضیح دلایل به وجود نیامدن وحدت در شرایط فعلی بین افراد و گروه‌های مختلف، گفت: مشکل آن است که عده‌ای خود را بهتر از همه می‌دانند و با این فکر اجازه مداخله افراد دیگر را در امور کشور نمی‌دهند و به عبارت دیگر می‌خواهند افراد را از صحنه بیرون کرده و خود در دایره باشند. این رویکرد باعث آسیب دیدن وحدت و به تبع آن آسیب دیدن وحدت و انسجام ملی در داخل کشور می‌شود.

عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس، افزود: این شرایطی است که اکنون در کشور حاکم است به‌گونه‌ای که نیروهایی که سال‌ها در این کشور خدمت کرده‌اند به بهانه‌های مختلف کنار گذاشته می‌شوند که این کنار گذاشتن نیروها و افراد باتجربه و مدیران لایق و شایسته به هر بهانه‌ای کشور را از وجود آنها محروم می‌سازد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در ادامه، یادآور شد: اگر اتحاد و همبستگی و یکپارچگی در داخل کشور وجود داشته باشد دشمنان هیچ‌گاه نمی‌توانند نگاه سوئی به کشور کنند اما هنگامی که تفرقه در کشور حاکم باشد برای دشمنان این تصور به وجود می‌آید که می‌توانند ضربه‌ای به کشور وارد کرده و کشور را از مسیر اصلی و متعارفش خارج نمایند.

اسلامی‌پناه گفت: کشور ایران کشوری زیبا و دارای ظرفیت‌های بسیار اعم از منابع طبیعی و منابع انسانی است. بنابراین همه آحاد ملت باید وحدت، یکپارچگی و برادری بین خود را حفظ نمایند و هیچ گروهی خود را از گروه دیگر برتر نداند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet