هدر موبایل
1389/06/02 15:48:00
سرویس سیاسی
معاون پارلمانی رییس جمهور:

دولت نباید روحیه فرار از نظارت داشته باشد

**معاون پارلمانی رئیس جمهور در نشست مشترک اعضای کمیسیون اصل نودم قانون اساسی و معاونین پارلمانی و امور حقوقی وزارتخانه‌ها و نهادهای اجرایی بااشاره به اهمیت تعامل میان نهادهای اجرایی و کمیسیون اصل نود گفت: دولت نباید روحیه فرار از نظارت داشته باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی" در جلسه هم اندیشی اعضای کمیسیون اصل نود و معاونین پارلمانی و امور حقوقی وزارتخانه ها و نهادهای اجرایی کشور با تاکبد بر ضرورت همکاری معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و نهادهای اجرایی با کمیسیون اصل نود، گفت: باید به ظرفیت اصل نود قانون اساسی که برای دفاع از حقوق مردم در قانون تعبیر شده است، توجه کنیم.

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه این جلسه برای هم اندیشی میان اعضای کمیسیون اصل نود و معاونین پارلمانی و امور حقوقی نهادهای اجرایی برای تصریح در انجام کارها و پرونده های کمیسیون اصل نود برگزار شده است، گفت: در این جلسه می خواهیم، شفاف شدن مسائل همکاری میان مجلس و دولت، باعث سریعتر شدن روند رسیدگی به پرونده ها و باقی امور شود.

وی با اشاره به اینکه قوانین مربوط به کمیسیون اصل نود برای تسهیل کار کمیسیون و خط مشی کمیسیون را مشخص می کند پس نباید به صورت غیرمنسجم عمل کنیم که این مقررات به جای به مقصد رساندن وقت ما و ملت را بگیرد.

میرتاج الدینی در ادامه سخنان خود از اعضای کمیسیون اصل نود و معاونین پارلمانی وزارتخانه ها و نهادهای اجرایی درخواست خود را مطرح کرد و گفت: باید هدف برای ما اصل باشد و ببینیم بهتر است چه راه هایی را طی کنیم تا از این مقررات استفاده بهتری شود.

وی همچنین افزود: باید ظرفیت پاسخگویی دولت نیز در نظر گرفته شود.

معاون پارلمانی رئیس جمهور در ادامه سخنان خود خطاب به معاونین پارلمانی دولت وزارتخانه ها و نهادهای اجرایی گفت: دولت نباید روحیه فرار از نظارت داشته باشد به شما توصیه می کنم از نظارت استقبال کنید چرا که قوانین برای اعتلای کشور است.

وی همچنین از اعضای کمیسیون اصل نود درخواست کرد نظارت و مدیریتی بر نظارت های مختلف از دولت داشته باشد تا از تداخل و دوباره کاری جلوگیری شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet