روز مجلس
1389/06/02 16:32:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خباز:

طرح مجلس برای کاهش ساعت کار گامی در جهت وحدت قوا است

**طراح طرح کاهش ساعت کار در ماه رمضان در مجلس شورای اسلامی هدف از ارائه این طرح را تعامل با دولت و گامی در جهت وحدت قوا خواند و گفت : ما در این راستا باید کاری می کردیم تا اقدام دولت در کاهش ساعات کار کارکنان دولت خلاف قانون نباشد.

محمد رضا خباز در گفتگو با مهر درباره علت تهیه و مطرح ساختن طرح افزایش تعطیلی عید فطر و کاهش ساعت کار در ماه رمضان گفت: اولین دلیل این کار این بود که ما باید پس از فرمایشات مقام معظم رهبری ، راه های تعامل با دولت را فراهم آورده و زمینه را برای اقدامات و برنامه های دولت مهیا می کردیم، تا اقدام دولت در کاهش ساعات کار کارکنان دولت خلاف قانون نباشد .

این عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس افزود: این اقدام مجلس قدمی به جلو برای ایجاد وحدت میان قوا به شمار می رود و در عین حال فضای کار را برای روزه داری تسهیل می کند.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس علت دیگر این طرح را ایراد هر ساله دیوان محاسبات به دولت عنوان کرد و گفت: هر ساله دیوان محاسبات این ایراد را به دولت وارد می کرد که آن عده از کارمندانی که به اندازه مقرر در قانون ساعت کاری خود را پر نکرده اند چرا باید اضافه کاری نیز دریافت کنند.

به گزارش مهر ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز سه شنبه مجلس  با  رای موافق، 58 رای مخالف و شش رای ممتنع  با فوریت طرح اختیار دولت برای تعیین ساعات کار در ماه مبارک رمضان و افزایش تعطیلی عید  فطر موافقت کردند .

این طرح که به امضای 53 نفر از نمایندگان رسیده است مقرر می‌کند که تعطیلات عید سعید فطر سه روز خواهد بود و در ازای آن 15 خرداد و 29 اسفند تعطیل رسمی نخواهند بود همچنین هیئت وزیران می‌تواند در ماه مبارک رمضان ساعات کاری کارکنان دولت را متناسب با فصل و شرایط اقلیمی و جغرافیایی مناطق مختلف کشور، حداکثر به میزان 15 ساعت در هفته کاهش دهد .

در سالهای اخیر همچنین امسال دولت از ساعاتهای کاری در روزهای ماه رمضان کاسته است و گاه تعطیلات عید فطر را بیش از یک روز مقرر قانونی تعیین کرده است . با توجه به تاکید صریح قانون بر لزوم جبران کاهش ساعت کار و تعطیلات توسط دولت ،  عدم توجه به این قانون مصرح همواره مورد اعتراض نمایندگان مجلس بوده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet