ایام محرم 1398
1389/06/02 16:57:00
سرویس کمیسیون ها
سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس خبر داد:

موافقت با کلیات طرح بیمه بیکاری

**سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس، ضمن اعلام آخرین مصوبات جلسه امروز کمیسیون متبوعش گفت: در جلسه امروز کلیات طرح بیمه بیکاری مورد موافقت اعضای کمیسیون قرار گرفت.

"سیدجواد زمانی" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به بررسی طرح بیمه بیکاری و حمایت از بیماران متقاضی کار افزود: بر اساس اصل 29 قانون اساسی بیمه باید به همه ایرانیان تعلق بگیرد اما تاکنون و پس از گذشت 31 سال از انقلاب اسلامی این امر به طور کامل تحقق پیدا نکرده است.

نماینده مردم هرسین، صحنه و کنگاور در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در جلسه امروز طرحی برای بیمه بیکاری و حمایت از کسانی که متقاضی کار هستند و کاری پیدا نمی‌کنند؛ توسط تعدادی از نمایندگان و کارشناسان مورد بحث قرار گرفت، اما به دلیل اینکه تعداد به حد نصاب نرسید رای‌‌گیری به جلسه آینده موکول شد.

زمانی با تاکید بر اینکه بسیاری از اعضای کمیسیون و بسیاری از نمایندگان این طرح را امضا کردند، گفت: تعداد زیاد امضاهای نمایندگان اهمیت بالای این طرح را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: وزرای تعاون، رفاه و کارشناس ارشد مرکز پژوهش‌ها نیز در جلسه امروز کمیسیون حضور داشتند و با کلیات طرح موافقت کردند البته اختلاف نظر هایی نیز در مورد جزئیات طرح وجود داشت. قرار بر این شد که پس از تصویب کلیات طرح تغییرات لازم در جزئیات آن به وجود بیاید.

بررسی طرح پیشنهادی تحت عنوان الحاق یک تبصره به ماده (8) قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن ایثارگران مصوب 25/02/1387، یکی دیگر از موضوعاتی بود که در جلسه امروز کمیسیون اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس در این رابطه نیز گفت: درباره این موضوع اختلاف نظرهای زیادی وجود داشت. بررسی این موضوع به کمیته رفاه واگذار شد که تصمیم‌گیری‌هایی لازم را به عمل آورد.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet