ایام محرم 1398
1389/06/02 17:02:00
سرویس کمیسیون ها
رئیس فراکسیون روحانیون مجلس:

تولید فرهنگ نباید در انحصار یک گروه خاص باشد

**نماینده مردم اصفهان در مجلس، با اشاره به فرمایشات رهبر انقلاب مبنی بر ضعف صدا و سیما و سایر دستگاه‌ها در تولید کالاهای فرهنگی گفت: مسائل فرهنگی که مقام معظم رهبری بر آنها تاکید دارند، نباید در انحصار یک گروه خاص باشد.

"محمدتقی رهبر" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، ضمن بیان این مطلب که در صدا و سیما برای هر دقیقه میلیون‌ها تومان از بودجه مردم هزینه می‌شود اظهار داشت: صدا و سیما در رابطه با کارهای فرهنگی و تولید فرهنگ کارهایی انجام داده اما بهتر و بیشتر از این هم می‌تواند فعالیت داشته باشد.

وی گفت: رسانه ملی به عنوان یک رسانه و به گفته امام خمینی (ره) یک دانشگاه است؛ بنابراین باید تلاش بیشتری در جلوگیری از تهاجم فرهنگی داشته باشد.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به اینکه بیشترین کار فرهنگی را خود مردم انجام می‌دهند افزود: ایجاد کاروان های حج، احداث و مدیریت مدارس غیرانتفاعی توسط مردم  نمونه ای از مشارکت آنها در امور فرهنگی است، اما آنچه که مهم است سیاستگذاری‌های صحیح دولت در این رابطه است.

رهبر با اشاره به شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یکی از متولیان امور فرهنگی، تاکید کرد:   شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز به عنوان یکی از اصلی‌ترین متولیان این امور باید فعالیت بیشتری داشته باشد به این دلیل که تاکنون در حد توان و ظرفیتش کار نکرده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، تصریح کرد: سیاست‌گذاری و نظارت کارهایی است که این شورا باید آنها را پیگیری کند و این ابعاد را در خودش تقویت کند.

وی به دو دیدار روحانیون مجلس با رئیس سازمان صدا و سیما اشاره کرد و افزود: ما بحث‌هایی را در این رابطه مطرح کردیم و انتظاراتی هم وجود داشت که این رسانه در مقابل تهاجم فرهنگی بیگانه باید حداکثر توان خود را به کار ببرد تا به این ترتیب بتوانیم با آسیب‌های اجتماعی مبارزه کنیم و چالش‌های فرهنگی را مطرح سازیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet