هدر موبایل
1389/06/02 17:51:00
سرویس سیاسی

انتقاد رئیس پارلمان گرجستان از مواضع روسیه

**رئیس پارلمان گرجستان از اقدام روسیه در خصوص به رسمیت شناختن استقلال آبخازیا و اوستیای جنوبی انتقاد کرد.

به گزارش خانه ملت به نقل از سایت خبری سیویل جورجیا، "داویت باکرادزه " رئیس پارلمان گرجستان گفت: اقدام روسیه در خصوص به رسمیت شناختن استقلال جمهوری های ابخازیا و اوستای جنوبی اشتباه است.

رئیس پارلمان گرجستان درباره آمادگی تفلیس برای گفتگو با مسکو تاکید کرد: ما آماده ایم مسائل خود با روسیه را با گفتگو حل و فصل کنیم.

باکرادزه همچنین گفت: گرجستان آماده از سرگیری روابط دیپلماتیک با همسایه شمالی خود است.

رئیس پارلمان گرجستان تصریح کرد: از مناقشه مسلحانه ای که بین گرجستان و نیروهای نظامی روسیه در حمایت از اوستای جنوبی صورت گرفت، به آسانی نمی توان گذشت اما این مساله با گفت وگو حل می شود.

وی همچنین تاکید کرد: روسیه بدون اینکه دولت گرجستان رضایت به این امر داشته باشد از اوستای جنوبی حمایت کرد و وارد مناقشه مسلحانه شد.

باکرادزه در ادامه گفت: باید ابتدا مسئله عقب نشینی نیروهای نظامی را از مرزهای گرجستان بررسی کنیم تا تیرگی روابط میان دو کشور از میان برود.

رئیس پارلمان گرجستان افزود: باید مسئله میان روسیه وگرجستان از طریق دیپلماتیک حل و فصل شود، ما نمی خواهیم روسیه را مجبور به عقب نشینی از مرزهای خود کنیم.

 در آستانه 26 اوت سالگرد به رسمیت شناخته شدن استقلال جمهوری های آبخازیا و اوستیای جنوبی توسط روسیه پس از مناقشه مسلحانه با گرجستان، روابط دو کشور به تیره گشت.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet