شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/03 09:54:00
سرویس فرهنگی
عضو فراکسیون زنان:

هدف ماده 23 لایحه حمایت از خانواده کنترل تعدد زوجات است

**عضو فراکسیون زنان معتقد است هدف ماده ۲۳ لایحه حمایت از خانواده کنترل تعدد زوجات است و در صورت تصویب، این ماده قانون و لازم الاجرا می شود.

"فاطمه آلیا" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص بررسی لایحه حمایت از خانواده گفت: این لایحه  علاوه بر کارشناسی های صورت گرفته در کمیسیون تخصصی و حقوقی و قضایی مجلس در مرکز پژوهش های مجلس نیز بررسی شده است.

نماینده تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر افزود: این لایحه هم اکنون در صحن علنی مجلس در حال بررسی است و نظرات موافق و مخالف در این زمینه می تواند مطرح و به رای گذاشته شود، بنابراین در مورد همه 53 ماده این لایحه می توان در صحن علنی مجلس پیشنهاد حذف داد.

وی با اشاره به ماده 23 لایحه حمایت از خانواده گفت:موادی مثل ماده 23 که مورد بحث بود با شرایط جدید در صحن علنی مطرح می شود و هدف کنترل تعدد زوجات است که با دخالت مراجع قضایی از اتفاق افتادن تعدد زوجات بدون دلیل محکمه پسند پیشگیری می شود.

عضو فراکسیون زنان اظهار داشت: شرایط متعددی برای مواقعی که چاره ای برای ادامه زندگی و وضعیت فعلی در بعضی از خانواده ها وجود ندارد منظور شده است از جمله موادی که زوجه بیماری صعب العلاج دارد و یا به زندان طویل مدت محکوم شده  و یا فرزند دار نمی شود.

وی تاکید کرد: در مواردی که زوج به دلیل علاقمندی به همسرش و یا مسائل دیگر حاضر به طلاق نیست با رضایت همسر اول و یا دخالت قاضی عادل، محکمه قضایی ممکن است اجازه ازدواج مجدد بدهد و یا به دلیل نداشتن شرایط قانونی توسط مرد دادگاه مجوز ازدواج مجدد به مرد را ندهد.

آلیا در پایان خاطر نشان کرد: این ماده در معرض رای نمایندگان است و چنانچه رای لازم را بیاورد قانون و لازم الاجرا است و در صورتی که رای نیاورد حذف خواهد شد.                  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet