هدر اصلی
1389/06/03 10:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده بندرعباس:

خلیج فارس هارتلند انرژی دنیاست

**نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی در جریان افتتاح میدان نفتی هنگام در منطقه آزاد قشم از خلیج فارس به عنوان هارتلند انژی دنیا نام برد.

به گزارش ایرنا، محمد آشوری شامگاه سه شنبه پس از افتتاح میدان نفتی هنگام توسط وزیر نفت طی سخنانی گفت: ذخایر عظیمی در محدوده خلیج فارس وجود دارد و ما هنوز در حوزه توسعه و اکتشافات راه زیادی پیش رو داریم.

وی افزود: فضای عمومی کشور براساس چشم انداز توسعه 20 ساله کشور بر این محور استوار است که نقطه اتکای درآمدهای نفتی را کاهش داده و نفت را در خدمت توسعه ملی قرار دهیم.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی تامین صنایع انرژی بر و گاز رسانی به شهرهای استان هرمزگان را خواسته منطقی مردم این استان دانست وتصریح کرد:باتوجه به ذخایر عظیم نفت وگاز در استان استراتژیک هرمزگان، برآوده کردن نیازهای مردم این استان بسیار حایز اهمیت است.

وی با تقدیر از دست اندرکاران این پروژه نفتی تصریح کرد :در اولین روز از هفته دولت شاهد موفقیت های اساسی در توسعه زیر ساخت های صنعت نفت در کشور هستیم.

آشوری ادامه داد: با مدیریت وزیر نفت راههای میانبر موفقی در این صنعت ایجاد شده و با رسیدن به خودباوری و اعتماد بنفس و تکیه بر سرمایه های صنعتگران داخلی قدم های مهمی در پیشبرد این صنعت برداشته شده است.

وی با تبریک هفته دولت، رسیدن به باور ملی و تحقق شعار 'می توانیم و می سازیم' خاطرنشان کرد: امروز با تحقق این شعار در اوج قله خودباوری و در کنار کشورهای صاحب نام صنعت نفت در دنیا قرار گرفته ایم.

میدان نفتی هنگام شهرستان قشم با حضور وزیر نفت و هیات همراه، سه تن از نمایندگان مردم قشم، بندرعباس، حاجی آباد و خمیر در مجلس شورای اسلامی، استاندار هرمزگان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد و شمار دیگری از مسوولان شامگاه سه شنبه افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

کار مطالعاتی، طراحی، ساخت و نصب تجهیزات و اجرای خطوط لوله خشکی و دریایی و جاکت چاههای پروژه میدان نفتی هنگام بطور کلی توسط پیمانکاران ایرانی طی 24 ماه انجام شده که از نظر شاخص زمانی جزء طرح های بی سابقه دریایی کشور محسوب می شود.

شهرستان قشم متشکل از جزایر قشم، هنگام، هرمز و لارک در جنوب ایران و در استان هرمزگان واقع است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet