هدر موبایل
1389/06/03 10:33:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
بادامچیان:

برای ایجاد وحدت، ذهنیت تندروهایی که فقط خود را انقلابی می‌دانند باید عوض شود

**نایب رییس کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراهای مجلس شورای اسلامی معتقد است که برای ایجاد وحدت مدنظر مقام معظم رهبری در جامعه باید این ذهنیت در میان برخی تندروها که تنها خود را انقلابی دانسته و دیگران را غیرانقلابی می‌دانند عوض شود.

اسدالله بادامچیان در گفت‌وگو با ایسنا، رهنمودهای اخیر مقام معظم رهبری در جمع کارگزاران نظام را با توجه به موقعیت فعلی ایران و وضعیت منطقه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار دانست و گفت: تحلیل ایشان از تقابل آمریکا و صهیونیست‌ها با ایران بسیار حائز اهمیت بود.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، با اشاره به این فرموده‌ی رهبر معظم انقلاب که صهیونیست‌ها هویت و موجودیت نظام اسلامی ایران را برنمی‌تابند و ایران نیز رژیم صهیونیستی را یک رژیم جعلی می‌داند، ادامه داد: از سوی دیگر آمریکا نیز نمی‌خواهد ایران اسلامی وجود داشته باشد و تنها به دنبال استکبار قلدرمآبانه‌ی خود بر جهان است.

این نماینده‌ی اصولگرای مجلس، با اعتقاد به این که آمریکا و صهیونیست‌ها در این جبهه دائما در حال نزول و ایران در حال صعود است، گفت: متاسفانه برخی همواره تحت تاثیر تحلیل‌های لیبرال منشانه‌ی غرب هستند و افکار آنها را در ذهن خود حاکم می‌کنند که بر این اساس تحلیل‌های اخیر مقام معظم رهبری بسیار موثر بود.

بادامچیان با اشاره به بخش دیگری از فرمایشات رهبر معظم انقلاب، وحدت را رمز پیروزی و بقای انقلاب اسلامی عنوان کرد و افزود: البته در کشور ما در کلان وحدت وجود دارد اما این وحدت در مقاطعی مثل شرایط امروز باید کامل‌تر و جامع‌تر شود.

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه، با اظهار تاسف از برخی سخنان تفرقه‌افکنانه، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در بخشی از سخنان خود نسبت به ضرورت پذیرش و همراهی مجدد برادرانی که پیش از این با ما کار می‌کردند در صورت تصحیح مواضع غلط‌شان تاکید کردند و فرمودند که شرایط فعلی فرصت بسیار مطلوبی برای بازگشت افرادی است که یکسال و نیم دچار مواضع گوناگون شده بودند.

بادامچیان هم‌چنین با اشاره به تاکید مجدد آیت‌الله خامنه‌ای نسبت به جذب حداکثری و دفع حداقلی، عنوان کرد: از آنجا که در اختلافات سیاسی و اجتماعی و فرهنگی دل‌ها به این سادگی‌ها با هم نرم نمی‌شود و به این راحتی ذهن‌ها همراه یکدیگر نخواهند شد رهبر معظم انقلاب در مقاطع مختلف نسبت به این موضوع تاکید می‌کنند. وی برخی تندروی‌ها در بین جریانات سیاسی را موجب عملی نشدن این توصیه‌ی مقام معظم رهبری دانست و گفت: تندروی حتی در درون یک جریان هم مضر است و ما همواره به برخی دوستان اصولگرای خود می‌گوییم که به فرموده‌ی حضرت امام و مقام معظم رهبری تندروی عاقبت خوبی ندارد.

این نماینده‌ی اصولگرای مجلس، گفت: مشکل اینجاست که گاهی تندروی‌ها در تحلیل سخنان مقام معظم رهبری و امام اجازه نمی‌دهد به توصیه‌های واقعی آنها عمل شود و جالب‌تر اینجاست که تندروها خود را انقلابی می‌دانند و دیگران را غیرانقلابی که برای ایجاد وحدت باید این ذهنیت عوض شود.

بادامچیان با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر تشکیل کارگروهی در شورای نگهبان برای تعیین مرز بین تقنین و اجرا، خاطرنشان کرد: طبیعتا مقام معظم رهبری که مسوولیت هماهنگی قوای کشور را دارند در مقاطعی که لازم بدانند می‌توانند چنین گروه‌هایی را تشکیل دهند.

نماینده‌ی مردم تهران در خانه‌ی ملت، یادآور شد که حضرت امام خمینی (ره) نیز در جریان بنی‌صدر و رجایی گروه سه نفره‌ای را مسوول رسیدگی به موضوعاتی کردند تا این گروه نتیجه‌ی رسیدگی‌های خود را به ایشان گزارش دهند. کما این‌که در موارد دیگر هم حضرت امام(ره) و هم رهبر معظم انقلاب هیات‌هایی را تشکیل داده‌اند و تشکیل این کارگروه در شورای نگهبان هم جزو تدابیر ایشان است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet