خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1389/06/03 10:36:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده کرمانشاه:

سفرهای استانی دولت باعث عدالت بیشتر در توزیع اعتبارات شده‌است

**نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ارتباط مستقیم دولت و مجلس را از برکات سفرهای استانی دولت عنوان کرد.

محمد کرمی راد در گفت و گو با ایسنا اظهار داشت: سفرهای استانی از ابتکارات خوب دولت نهم بود که در دولت دهم نیز استمرار یافت. در این سفرها مسئولین کشوری از نزدیک با مشکلات و کاستی‌های مناطق مختلف کشور آشنا شده و در جلسات استانی دولت جهت رفع این کاستی ها تصمیم گیری می‌شود.

کرمی راد با بیان این‌که البته سفرهای استانی کاستی‌هایی نیز دارد، گفت:گاهی اجرا برخی مصوبات طولانی می‌شود که علل آن در سه بخش قابل بررسی است. بخشی به خود دولت بر می گردد که اعتبارات مناسب برای برخی مصوبات لحاظ نمی شود و بخشی نیز به حوزه‌های استانی بر می گردد که مدیران و مسئولین استانی پیگیری لازم را جهت به نتیجه رساندن این مصوبات انجام نمی دهند و در برخی مصوبات، ضعف مسئولین استان کاملا مشهود است.

این نماینده مجلس افزود: بخش دیگر علت طولانی شدن اجرا مصوبات سفرهای استانی دولت، اجتناب ناپذیر است، زیرا اجرایی شدن این مصوبات به کار کارشناسی زمان بر نیاز دارد، البته در برخی مصوبات می توان این زمان را کوتاه تر کرد.

کرمی راد در ادامه عنوان کرد: در مجموع معتقدم دستاوردها و برکات سفرهای استانی در قیاس با ضعف ها و کاستی های آن بسیار بیشتر است. این سفرها سبب شده رییس جمهور و اعضا دولت شناخت درستی از تمام مناطق کشور به دست آورند و با مشکلات موجود در جای جای کشور از نزدیک آشنا شوند. همین شناخت نیز سبب شده در توزیع اعتبارات و امکانات شاهد عدالت و توازن بیشتری باشیم و یقینا این سفرها در کاهش فاصله بین مناطق توسعه یافته و کمتر توسعه یافته کشور موثر است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet