ایام محرم 1398
1389/06/03 11:39:00
سرویس صحن
نماینده اهر طی یک اخطار قانون اساسی:

نمایندگان به‌ دلیل احترام به نظرات شهروندان به ماده 22 لایحه حمایت ازخانواده رای ندهند

**نماینده اهر و هریس با ارائه اخطار قانون اساسی خواستار این شد که نمایندگان به دلیل احترام به نظرات شهروندان به ماده ۲۲ لایحه حمایت از خانواده رای ندهند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "غلامحسین مسعودی ریحان"نماینده اهر و هریس در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی با استناد به اصل 10 قانون اساسی، گفت: هر چند ازدواج موقت کار شرعی است، اما به نظر می رسد اگر این موضوع به صورت متداول در جامعه صورت گیرد به جهت مسایل اقتصادی و عدم رغبت جوانان به ازدواج دائم، ازدواج دائم در جامعه کم خواهد شد.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات بر این اساس خواستار این شد که به دلیل احترام به نظرات شهروندان نمایندگان به ماده 22 لایحه حمایت از خانواده رای ندهند.

علی لاریجانی، رئیس مجلس هم در پاسخ به اخطار نماینده اهر،گفت: اخطار شما را مغایر اصل دهم قانون اساسی نمی دانم.

در صورت تصویب نهایی ماده 22 لایحه حمایت از خانواده ثبت نکاح موقت یا انقضاء مدت یا بذل آن در صورت باردار شدن زوجه الزامی است و انقضاء مدت یا بذل آن مانع ثبت واقعه نکاح منتفی شده نیست.

در سایر موارد، ثبت نکاح موقت با توافق زوجین انجام می گیرد.

همچنین در صورت تصویب نهایی ماده 22،در صورت توافق زوجین برای ثبت ازدواج موقت مراتب در اسناد سجلی آنان درج نمی شود مگر اینکه طرفین نسبت به ثبت آن در اسناد مذکور نیز توافق کنند.

در صورت تصویب نهایی تبصره ماده 22 لایحه حمایت از خانواده نیز ثبت وقایع موضوع این ماده و ماده قبل در دفاتر رسمی ازدواج یا ازدواج و طلاق مطابق آئین نامه ای به عمل می آید که ظرف یکسال با پیشنهاد وزیر دادگستری به تصویب رئیس قوه قضائیه می رسد تا تصویب آئین نامه مذکور، نظام نامه های موضوع ماده 1 اصلاحی قانون راجع به ازدواج مصوب 1316 هجری شمسی کماکان به قوت خود باقی هستند.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet