هدر موبایل
1389/06/03 12:30:00
سرویس صحن

کواکبیان خواستار حذف ماده 22 لایحه حمایت خانواده شد

**در ادامه بررسی لایحه حمایت خانواده، نماینده مردم سمنان با بی فایده خوانده ماده ۲۲ و با اشاره به مشکلاتی که این ماده برای نظام خانواده و حکومت اسلامی ایران ایجاد می کند خواستار حذف این ماده شد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت "مصطفی کواکبیان" در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی ماده 22 لایحه حمایت از خانواده با تاکید بر این موضوع که مواضع ما ربطی به فیمینیست های سکولار ندارد، خواستار حذف ماده 22 این لایحه شد.

نماینده مردم سمنان در آغاز سخنان خود با اشاره بر این که ما نیز طرفدار احکام شرع هستیم و کسی نمی تواند منکر تاکید بر ازدواج موقت در قرآن شود،افزود: در مورد ازدواج موقت دو نکته از نظر ما وجود دارد، نکته اول اینکه ما منکر این موضوع که اگر بتوانیم ازدواج موقت را درست اجرا کنیم جلوی رواج بی بندوباری را می گیریم نیستیم و نکته دوم اینکه بحث ما ربطی به فیمینیست های سکولار ندارد و تلاشی که می کنیم برای حفظ حکومت اسلامی در راستای توصیه های امام خمینی (ره) است و از این جهت است که پیشنهاد حذف این ماده را داریم.

کواکبیان در ادامه سخنان خود با اشاره به سخنان نماینده دولت در مورد اینکه هم اکنون هم مشکلی برای ثبت ازدواج موقت وجود ندارد، گفت: دوستان توجه کنند که نماینده دولت این بار رسما اعلام کرد ما برای ثبت ازدواج موقت هیچ مشکلی در کشور نداریم حتی برای موضوع باردار شدن زوجه و صدور شناسنامه برای طفل هم مشکلی نداریم.

وی در ادامه افزود: از نمایندگان خواهش می کنم با توجه به اینکه طرح این ماده اساسا بی فایده است و مشکلی از مشکلات طفل یا زوجه در ازدواج موقت حل نمی کند بلکه  یک مجوز قانونی به افراد بوالهوس یا پولداری است که دنبال این کار هستند.

کواکبیان با تاکید بر این که این رویه فقط مردم را نگران می کند خواستار حذف ماده 22 لایحه حمایت از خانواده شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet