شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/06/03 13:17:00
سرویس صحن
دهقان در مخالفت با حذف ماده 22 لایحه حمایت خانواده:

ماده 22 خلاء قانونی ازدواج موقت را پر می کند

**نماینده مردم طرقبه و چناران درجریان بررسی ماده ۲۲ لایحه حمایت خانواده، در مخالفت با پیشنهاد کواکبیان برای حذف این ماده گفت:ماده ۲۲ خلاء قانونی موجود در ازدواج موقت و موضوع ثبت ازدواج موقت را پر می کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "محمد دهقان" نماینده مردم چناران و طرقبه درمجلس شورای اسلامی، در جلسه علنی امروز مجلس و در جریان بررسی ماده 22 «لایحه حمایت خانواده» در مخالفت با پیشنهاد کواکبیان برای حذف این ماده گفت:ازدواج موقت در موارد مختلف قانون مدنی وجود دارد و دوستان فکر نکنند این موضوع جدیدی است که مطرح می شود.

دهقان با تاکید بر اینکه این ماده برای تامین حقوق شخص ثالث یعنی فرزند حاصل از ازدواج موقت در نظر گرفته شده،افزود: آن چیزی که این ماده به دنبال آن است تامین حق شخص ثالث است، ضمن اینکه دوستان به این ماده توجه داشته باشند و به یاد بیاورند که ثبت ازدواج موقت تا به حال در هیچ قانونی الزامی نبوده است.

وی با اشاره به تاکید به ازدواج موقت درفقه اسلام گفت:حتی در قانون مدنی که در زمان رضاخان نوشته شده هم عقد موقت گنجانده شده است و از این جهت خواهش می کنم مخالفان این ماده به اسلام و قانون اساسی تکیه نکنند.

دهقان با اشاره به لزوم وجود این بند در لایحه حمایت خانواده افزود:این ماده برای این است که اگر از ازدواج موقت طفلی حاصل شد این ازدواج ثبت شود تا مشکلی برای آن طفل در آینده به وجود نیاید.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet