شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/03 12:24:00
سرویس بین الملل
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکیدکرد:

گسترش ارتباط با آفریقا وآمریکای لاتین،نقطه عطف سیاست خارجی دولت دهم

**نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی،گسترش ارتباط با آمریکای لاتین و آفریقا را نقطه عطفی در سیاست خارجی دولت دانست و تصریح کرد: توسعه ارتباطات با آفریقا و آمریکای لاتین و جنوبی برای آینده کشور ما بسیار مثبت و تاثیرگذار است.

"حسین ابراهیمی" نماینده مردم بیرجند در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در ارزیابی عملکرد دولت در یک سال گذشته اظهار داشت: دولت نهم و دهم در حوزه سیاست خارجی عملکرد مثبت،ارزشمند و بالنده ای داشته است.

وی افزود: دولت در بحث انرژی هسته ای مواضع بسیار خوب و محکم و شجاعانه ای اتخاذ کرد که نتیجه آن راه اندازی نیروگاه بوشهر و ادامه غنی سازی بود.

رئیس شورای داوری فراکسیون اصولگرایان، گسترش ارتباط با آمریکای لاتین و آفریقا را نقطه عطفی در سیاست خارجی دولت دانست و تصریح کرد: توسعه ارتباطات با آفریقا و آمریکای لاتین و جنوبی برای آینده کشور ما بسیار مثبت و تاثیرگذار است.

ابراهیمی ادامه داد: دولت درارتباط با ترکیه، برزیل و کشورهای همسایه، هم موفق عمل کرده خصوصا در چند سال اخیر که ارتباط خوبی با کشورهای همسایه برقرار شده است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در ادامه به سیاست های دولت در بعد داخلی اشاره کرد و گفت: در حوزه اقتصادی،عمران، به ویژه توجه به مناطق محروم در این دولت کارهای خوب و مثبتی انجام شده است.

ابراهیمی مهمترین اقدام دولت در بعد داخلی را اقدامات فرهنگی دانست و تاکید کرد: دولت حوزه دین و فرهنگ را اولویت اول خود قرار داده و در سفرهای استانی هم به عنوان یک حرکت جدا از حرکتهای دیگر دولت به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

وی در پایان خاطرنشان ساخت: این دولت هم مطمئنا نواقصی دارد که با تلاش و کار بیشتر مرتفع خواهد کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet