شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/03 12:08:00
سرویس صحن
اخطار قانون اساسی نماینده قائم شهر به ماده 22 لایحه حمایت خانواده

در ماده 22 اضرار به غیر صورت می گیرد

**نماینده مردم قائم شهر و سوادکوه طی یک اخطار قانون اساسی گفت:در ماده ۲۲ لایحه حمایت خانواده ،اضرار به غیر صورت می گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، درجلسه علنی امروز مجس شورای اسلامی و درجریان بررسی ماده 22 لایحه حمایت خانواده، "علی ادیانی راد" با اشاره به اصل 40 قانون اساسی،گفت: در اصل 40 قانون اساسی آمده است که هیچکس نمی تواند اعمال حق خویش را وسیله اضرار به غیر یا تجاوز به حقوق عمومی قرار دهد و اخطار من نسبت به ماده 22 لایحه حمایت خانواده این است که ما در این ماده اضرار به غیر داریم.

وی در ادامه سخنان خود و در پاسخ به سوال رئیس مجلس که خواستار توضیح موضوع اضرار به غیر در ماده 22 شده بود،گفت:در ماده 22 آورده شده که ما قید" در صورت باردار شدن زوجه" را برای تامین طفل حاصل از ازدواج موقت آورده ایم اما اینجا این سوال پیش می آید آیا در ازدواج موقت فقط فرزند حاصل از نکاح موقت شخص ثالث است و حق افراد دیگری که از این ازدواج لطمه می بینند در نظر گرفته نمی شود.

نماینده مردم قائم شهر با اشاره به این که این ماده ضمانت اجرایی نیز ندارد، گفت: عبادرت «در صورت باردار شدن» نیز ضمانت اجرایی ندارد؛ چرا که فاصله بین ازدواج موقت و باردار شدن زمان می برد و ضمانت اجرایی واقعی برای ثبت این ازدواج وجود ندارد.

ادیانی راد در ادامه اخطار خود گفت: اصل و نفس عدم ثبت نکاح موقت هم اضرار به غیر است یعنی اضرار به همسر دائم و فرزندان.

 رئیس مجلس این اخطار قانون اساسی را وارد ندانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet