هدر موبایل
1389/06/03 11:57:00
سرویس صحن
کواکبیان در تشریح سوال خود از وزیر بازرگانی مطرح کرد:

واردات 80 میلیارد دلار کالا و خدمات در سال 88

**نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی از وزیر بازرگانی خواست دلایل واردات کالا و خدمات ۸۰ میلیارد دلاری در سال ۸۸ را بیان کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "مصطفی کواکبیان "نماینده سمنان روز چهارشنبه در تشریح سوال خود از مهدی غضنفری، وزیر بازرگانی اظهار داشت: مهمترین دلیل سوال از وزیر بازرگانی مربوط به سه دغدغه مهم است،نخست هدفی که دشمنان از تحریم علیه ما دارند و برای مقابله با آن در این شرایط نباید دلارها را از کشور خارج می کردیم دوم نگرانی بسیاری از تولیدگران در بخش صنعت، کشاورزی و خدمات به دلیل واردات و سوم، گلایه مقام معظم رهبری درخصوص واردات و ضرورت مدیریت واردات کالا به کشور .

وی خاطرنشان کرد: در سال 1388 حدود 80 میلیارد دلار واردات در بخش کالا و خدمات به کشور داشته ایم چرا این رقم واردات در کشور تحقق یافته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دیروز آمارهای وزارت بازرگانی از بی کیفیت بودن 170 کالای چینی به کشور خبر دادند، اما هیچ اشاره ای به این موضوع نداشتند که چقدر ارز برای ورود این کالاهای بی کیفت از کشور خارج شده است.

کواکبیان در ادامه سخنان به موضع واردات مرغ به کشور پرداخت و افزود: براساس اظهارات رئیس اتحادیه مرغداران 30 درصد ظرفیت تولید و پرورش مرغ داخلی را در سال های اخیر از دست داده ایم  و به عبارت دیگر در حال حاضر از ظرفیت 60 تا 70 درصد مرغداری های کشور استفاده می کنیم.

وی افزود: در بررسی موضوع واردات مرغ، دلایل این کار را از سازمان دامپزشکی   جویا شدیم که آنها در پاسخ به ما گفتند این موضوع به دلیل اقدام وزارت بازرگانی در ثبت سفارش مرغ بوده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: چرا در سال 1388 حدود 400 میلیون دلار واردات موز و  بیش از 1 میلیارد دلار  واردات برنج به کشور داشته ایم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet