انتخابات ریاست جمهوری
1387/02/15 11:57:00
سرویس صحن
نطق پیش از دستور

نماینده اردستان: مردم خواهان معرفی مفسدان اقتصادی هستند

نماینده مردم اردستان با اشاره به مبارزه با مفسدان اقتصادی گفت: اینکه در تریبونها کلی‌گویی می‌شود و افراد معرفی نمی‌شوند، دردی را دوا نخواهد کرد و مورد قبول مردم نخواهد بود و خواهان معرفی آنها هستند.

به گزارش خانه ملت، نطق کامل "سیدمصطفی طباطبایی‌نژاد" اولین ناطق پیش از دستور جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله رب العالمین و صلی‌لله علی محمد و آله الطاهرین

الهی تکلنی الی نفسی طرفه عینا....

با سلام و درود به محضر آقا امام زمان و سلام و درود به محضر مقام معظم رهبری و سلام و درود به محضر شما عزیزان دوستان خوب من در مجلس شورای اسلامی، اکنون که در آخرین روزهای دوره هفتم مجلس شورای اسلامی قرار گرفته‌ایم، سومین نطق قبل از دستور خود را در چند بخش تقدیم می‌دارم:

1 ـ باتوجه به اینکه نامه حضرت علی (علیه‌السلام) به مالک اشتر نخعی، منشور حکومت اسلامی است قسمتی از آن را یادآور می‌شوم باشد که مورد توجه همگان قرار گیرد. ترجمه این قسمت را خدمت شما عزیزان تقدیم می‌دارم:

و لیکن احب الامور علیک اوسطها فی الحق و اهم فی العدل

و باید که محبوب‌ترین کارها در نظر تو کارهایی باشد که در جاده حق میانه‌ترین و در عدالت عمومی‌ترین و نسبت به خشنودی رعیت باشد زیرا خشم توده‌های مردم خشنودی خواص را از بین می‌برد ولی خشم خواص همراه با خشنودی توده های مردم ناچیز است و هیچ یک از افراد رعیت برای حاکم به هنگام خوشی پرهزینه‌تر و به هنگام بلا کم‌یاری‌تر و بهنگام عدالت ناراضی‌تر و درخواست هایشان پافشارتر و در برابر بخشش کم‌سپاس‌تر و هنگام منع خواسته‌ها پوزش‌ناپذیرتر و بر سختیهای روزگار ناشکیباتر از خواص نیست. در صورتیکه ستون دین و اجتماع مسلمانان و ساز و برگ در برابر دشمنان همین توده امت هستند. باید روی دلت به آنها و میل جانت به آنها باشد.

2 ـ حضور پرشور و باشکوه همین توده‌های ملت عزیز و غیور ایران اسلامی در دو مرحله پای صندوقهای رأی و انتخاب نمایندگان جهت دوره هشتم مجلس شورای اسلامی مشت محکمی بود به دهان یاوه‌گویان و دشمنان انقلاب اسلامی و خنثی‌کردن نقشه‌های دشمن. من از عموم مردم شریف و قدرشناس ایران بالاخص مردم شهرستان اردستان: شهرهای اردستان، زواره و ... و دهستانها تشکر و قدردانی می‌نمایم و از خداوند می‌خواهم توفیق خدمت به این مردم را در صحنه قانونگذاری و نظارت بر اجرای آن داشته باشم.

3 ـ با وجودی که حدود 30 سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد، دشمنان و استکبار جهانی دست از توطئه‌ها و دشمنی‌های خود برنداشته، با تصویب قطعنامه و تحریم و مطرح‌کردن خلیج فارس و جزایر سه‌گانه که جزء لاینفک ایران اسلامی است بر دشمنی خود ادامه می‌دهند که تنها راه مقابله با آنها اتحاد و همبستگی ملت ایران در سایه اعتقاد قلبی و عملی به اسلام عزیز و ولایت فقیه و پیروی از علماء و مراجع تقلید و رهبری انقلاب می‌باشد.

4 ـ با تشکر از مسؤولین محترم که کارهای بسیار مهمی انجام داده‌اند ولی مشکلاتی وجود دارد که به آنها اشاره می‌شود:

1 ـ تورم و گرانی، 2 ـ معضل مسکن، 3 ـ بیکاری، 4 ـ عدم برخورد قاطعانه با مفسدان اقتصادی، 5 ـ کندبودن کارهای عمرانی، 6 ـ عدم نظارت بر تخلفات؛

معتقدم که اگر همه دست به هم دهیم توان مقابله با این مشکلات را داریم.

5 ـ در مبارزه با مفسدان اقتصادی دو راه را باید پیمود: 1 ـ زمینه فساد را باید ریشه‌کن نمود. 2 ـ با مفسدان برخورد قاطعانه نمود و آنها را به جامعه معرفی کرد. از اینکه در تریبونها کلی‌گویی می‌شود و حتی در گزارش کمیسیون اصل 90 افراد معرفی نمی‌شوند دردی را دوا نخواهد کرد و اینکه بگوییم نمی‌گذارند کار بشود، مورد قبول مردم نخواهد بود و خواهان معرفی آنها هستند.

6 ـ از نیروی انتظامی و قوه قضاییه در برخورد با اراذل و اوباش تشکر و قدردانی می‌شود و از آنها می‌خواهم که به برخورد خود ادامه دهند تا آسایش و امنیت در جامعه برقرار شود.

خواسته دیگری که خانواده های محترم شهداء و مردم متدین به انقلاب به اسلام دارند (این است) که (مقابله) با بدحجابی و بی‌حجابی که فضای معنوی جامعه را آلوده می‌سازد جدیت بیشتری داشته باشد. زیرا خطر بی‌حجابی و بی‌بند و باری اگر بیشتر از خطر اراذل و اوباش نباشد، کمتر نیست. یادمان نرفته است وصیتنامه شهداء را که «خواهرم حجاب تو از خون من کوبنده‌تر است». از ریاست محترم مجلس جناب آقای دکتر حداد عادل می‌خواهم همانگونه که در اجرای مصوبات مجلس مصمم هستند، ماده 638، صفحه 183 قانون مجازات اسلامی و تبصره ذیل آنرا که می‌گوید: "هرکس علناً در انظار و اماکن عمومی و معابر تظاهر به عمل حرامی نماید، علاوه بر کیفر عمل به حبس از 10 روز تا 2 ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم می‌گردد. در صورتیکه مرتکب عملی شود که نفس آن عمل دارای کیفر نمی‌باشد ولی عفت عمومی را جریحه‌دار نماید فقط به حبس از 10 روز تا 2 ماه یا تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

تبصره ـ زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس از 10 روز تا 2 ماه و یا از 50 هزار تا 500 هزار ریال جزاء نقدی محکوم خواهند شد"،

در برخورد با بدحجابی هم پیشقدم باشند و بدانند که رضای خداوند و آقا امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه الشریف) در آن خواهد بود.

7 ـ از استاندار محترم اصفهان جناب آقای بختیاری تشکر می‌شود و تقاضا می‌شود که دستور فرمایند در کارهای اشتغالزایی تسریع شود. کارها کند پیش می‌رود و در بحث بانکها و وام صاحبان صنعت متأسفانه کوتاهی می‌شود.

8 ـ خشکسالی و سرمازدگی خسارات فراوانی به شهرستان اردستان وارد نموده است. از رئیس‌جمهور محترم و مسؤولین خواهان رسیدگی و جبران خسارت می‌باشم.

9 ـ مقام معظم رهبری با درایت و هوشمندی تمام و با توجه به نیاز جامعه سال 1387 را سال نوآوری و شکوفایی نامیده‌اند و تصریح فرمودند: "امسال باید فضای نوآوری کشور را فرا بگیرد" و همه مسؤولان خود را موظف بدانند با بهره‌گیری از امکانات مادی و معنوی کارهای نو و اعتباری و راههای میانبر را در سایه مدیریت صحیح، تدبیر درست و حکمت در فعالیت کشور وارد کنند تا کام مردم از ثمره این تلاشها شیرین شود. لزوم چنین توصیه‌ها و انتظارات مهم هنگامی اهمیت خود را بیشتر نشان می‌دهد که طبق فرمایشات رهبری می‌بایستی پاسخگویی به آن را در حیطه تکالیف دینی و الهی بشمار آورد.

از طرف دیگر امسال نظام جمهوری اسلامی سی‌امین سال حیات خود را تجربه می‌کند و با اندوخته‌ای 30 ساله در دفاع از استقلال و عزت ملی و حرکت بسمت اعتلاء علمی و عملی در تمام زمینه‌ها، لازم است که به موضوع نوآوری و شکوفایی در ابعاد مختلف جامعه توجه داشته باشد و بر تحقق کامل آن تلاش نماید.

10 ـ سالروز شهادت استاد و معلم اخلاق، فقیه و فیلسوف مطهری را گرامی داشته و از اینکه این روز بنام روز معلم است، آن را به معلمان دلسوز و سختکوش تبریک گفته و قدردان شغل شریف معلمی که شغل انبیاء و شغل آدمی است، هستیم. معلم است که قشر جوان را در مقابل تهدیدات بیمه می‌کند و جامعه را بسوی هدایت سوق می‌دهد. امید است به همان مقدار که جامعه با معلم خوب احساس آسایش و آرامش می‌کند، دولتمردان و مسؤولین محترم، مشکلات معیشتی آنها را برطرف نمایند.

11 ـ روز کارگر بر همه کارگران اعم از کشاورزان، صنعتگران، دامداران مبارک باد. آنان که پیامبر عزیز اسلام دست کارگر را بوسید و در وصف آنها در روایات آمده است: "قطره عرقی که از بدن کارگر می‌آید مثل قطره خونی است که از شهداء در راه خدا ریخته می‌شود". آنها که عامل ارزشهای بزرگ انسانی هستند و قطع وابستگی و استقلال برای کشور می‌آورند، امید است ارزش کار آنها را دولتمردان و مسؤولین محترم بدانند و مشکلات آنها را برطرف نمایند که شاهد عقب افتادن حقوق آنها نباشیم.

12 ـ بحمدالله دوره هفتم مجلس مصوبات خوبی در بخشهای گوناگون داشته است. برای عموم حقوق‌بگیران لایحه خدمات کشوری، نظام هماهنگ پرداخت حقوق، برای معلمان قانون استخدام معلمین حق‌التدریسی تا سقف 40 هزار نفر، برای کشاورزان بخشودگی آب‌بهاء و حق‌النظاره آبهای کشاورزی و بیمه کشاورزان، برای جوانان قانون تسهیل ازدواج جوانان مشتمل بر 13 ماده و 4 تبصره، برای مقابله به‌ مثل با آمریکا قانون انگشت‌نگاری از اتباع آمریکایی، برای آموزش و پرورش احیاء معاونت پرورشی و تربیت‌بدنی و بالاخره قانون دستیابی به فن‌آوری هسته‌ای صلح‌آمیز و تأمین چرخه سوخت، تصویب لایحه اصل 44 قانون اساسی که گامی مفید در نقش‌آفرینی بخش خصوصی و کوچک‌کردن دولت است، قانون حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین و مسؤولیت مجلس در این رابطه و دهها مصوبه دیگر که ذکر نام آنها از این مجال نمی‌گنجد.

14 ـ محاصره شهر "غزه" از طرف اسرائیل و محاصره شهرک "صدر" از طرف نیروهای آمریکایی را محکوم‌نموده، پیروزی مردم فلسطین و عراق را از خداوند بزرگ مسألت می‌نمایم.

والسلام‌ علیکم و رحمه‌ الله و برکاته

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet