هدر موبایل
1389/06/03 13:15:00
سرویس فرهنگی

انتقاد رهبرازعملکرد وزارت ارشاد درماه رمضان

**رئیس فراکسیون روحانیون مجلس شورای اسلامی با انتقاد از طرح اذان تا اذان در سینما و عملکرد فرهنگسراها در ماه رمضان از وزارت فرهنگ و ارشاد و شهرداری خواستار توجه بیشتر نسبت به عملکرد مراکز و نهادهای فرهنگی شد.

"محمدتقی رهبر" نماینده مردم اصفهان درحاشیه جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران با انتقاد از طرح اذان تا اذان در سینماها اظهار داشت: آیا وجود سینما در طول روز کفایت نمی کند که سینمای شبانه هم به راه انداخته اند؟ آیا طراحان می خواهند در شبهای ماه مبارک رمضان در سینما احیا بگیرند؟

وی افزود: یکی از تبعات این کار این است که بسیاری ازخانواده ها از حضور در برنامه های معنوی و انسان ساز بازمی مانند.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس به اعتراض کمیسیون فرهنگی به این موضوع اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: کمیسیون فرهنگی در رابطه با این طرح از وزیر فرهنگ و ارشاد توضیح خواسته است.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس تاکیدکرد: این موضوع در فراکسیون روحانیون نیز در حال بررسی است.

نماینده مردم اصفهان با بیان این که از وزیر فرهنگ و ارشاد انتظار چنین عملکردی نمی رود گفت: ما از وزیر ارشاد که یک فرد متعهد و اصولگرا است انتظار داشتیم که معاونت سینمایی را نسبت به این موضوع متوجه کنند.

رهبر ادامه داد: شاید می خواهند با این طرح مانع جذب جوانان به سمت ماهواره شوند اما اگر کسی بخواهد دنبال ماهواره می رود.

عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به اعتراض برخی از مومنین و متدینین به برنامه های فرهنگسراها اظهار داشت: این فرهنگسراها شب ها برنامه هایی را برگزار می کنند و تعدادی از هنرمندان را نیز دعوت می کنند به گونه ای که شنیده شده این برنامه ها به خوانندگی و رقص هم کشیده شده است.

رهبر تصریح کرد: شهرداری باید به برنامه های فرهنگسراها توجه بیشتری داشته باشد زیرا فرهنگسراها برای فرهنگسازی به وجود آمده اند نه اینکه مروج و عامل ابتذال باشند. لذا فرهنگسراها باید فرهنگسرا باشند نه ابتذالگرا.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس ادامه داد: عده ای پای سریالها می نشینند، عده ای به فرهنگسراها و سینماها می روند پس باید پرسید مساجد چه می شوند؟

رهبر به دیدار فراکسیون روحانیون با رئیس سازمان صداوسیما اشاره کرد و گفت: در دیدار با ضرغامی این مساله را نیز عنوان کردیم زیرا فضای هنری اجتماع ما و امکاناتی از این قبیل باعث شده مساجد ما خلوت شوند.

نماینده مردم اصفهان افزود: در اینگونه برنامه ها اتفاقات بدی می افتد که با فرهنگ دینی و معارف ما سازگار نیست.

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس مسئولیت اصلی را متوجه وزارت ارشاد و شهرداری ها و نهادهای فرهنگی دانست و خاطرنشان ساخت: این نهادها و مراکز باید به این موضوع توجه بیشتری کنند تا این برنامه ها به قیمت جدا کردن مردم از دین، مساجد، نماز، دعا و قرآن تمام نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet