ایام محرم 1398
1389/06/03 15:42:00
سرویس سیاسی

اعمال خشونت علیه کاندیداهای زن شرکت‌کننده در انتخابات پارلمانی افغانستان

**بسیاری از کاندیداهای زن شرکت‌کننده در انتخابات پارلمانی افغانستان از طریق تماس‌های تلفنی مشکوک تهدید به مرگ شدند.

به گزارش خانه ملت به نقل از گاردین، گروه‌های افراطی در افغانستان ضمن پاره‌کردن عکس‌ها و پوسترهای تبلیغاتی کاندیداهای زن شرکت‌کننده در انتخابات پارلمانی در افغانستان بسیاری از آنان را از طریق تماس‌های تلفنی تهدید به مرگ کردند.

بر اساس این گزارش، ناظران بر انتخابات پارلمانی افغانستان اعلام کردند، در میان افزایش خشونت  در افغانستان و نگرانی‌ها از تکرار اتفاقات انتخابات سال گذشته ریاست‌جمهوری در این کشور، زنان کاندیدا برای شرکت در انتخابات پارلمانی افغانستان مبارزات و تبلیغات انتخابی خود را تنها محدود به چند شهر در این کشور کرده‌اند.

چند تن از کاندیداهای زن شرکت‌کننده در انتخابات پارلمانی افغانستان در مصاحبه با خبرنگار روزنامه انگلیسی گاردین در کابل گفتند: حتی در کابل پایتخت افغانستان نیز خشونت علیه زنانی که قصد شرکت در انتخابات پارلمانی را دارند رو به افزایش است و روزانه با تهدیدهای مختلفی از جمله تهدید به مرگ روبه رو می‌شوند.

در سطح شهر کابل دیده می‌شود که پوسترها و بیلبوردهای تبلیغاتی کاندیداهای زن در کمتر از چند ساعت پاره می‌شوند و زنانی که برای تبلیغات از تصویر خود استفاده می‌کنند بیشتر مورد تهدید گروه‌های افراطی قرار می‌گیرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet