ایام محرم 1398
1389/06/03 15:47:00
سرویس کمیسیون ها
رضا عبداللهی:

پتروشیمی زنجان 3 سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

**با تأمین به موقع منابع می‌توانیم ظرف ۳ سال پتروشیمی زنجان را به طور کامل به بهره‌برداری برسانیم.

"رضا عبداللهی" نماینده ماهنشان،انگوران و ایجرود به نشریه مردم نوگفت: پیمانکار قوی برای این پروژه در نظر گرفته شده که همه امکانات خود را به این پروژه آورده و کارگاه را تا 90 درصد تجهیز کرده است.

وی با بیان این که دیرکرد این پروژه روزانه 750 میلیون تومان خواهد بود، تصریح کرد: هم‌اکنون اوره به ازای هر کیلو 250 تومان خرید و فروش می‌شود و با توجه به این که پتروشیمی زنجان ظرفیت تولید روزانه 3 هزار تن اوره را دارد به ازای هر روز دیرکرد در راه‌اندازی آن 750 میلیون تومان خسارت به مجتمع وارد می‌شود.

عبداللهی ادامه داد: استقبال از محصولات پتروشیمی زنجان بسیار زیاد است تا جایی که با ترکیه مذاکراتی برای صادرات محصولات این مجتمع انجام شده است.

وی با اشاره به مزیت‌های مناسب جغرافیایی زنجان یادآوری کرد: دسترسی به راه ریلی استان زنجان برای صادرات محصولات و تعریض سریعتر جاده زنجان- ایجرود از درخواست‌های ما بوده است که امیدواریم به پیشبرد اهداف طرح پتروشیمی استان کمک شایانی کند.

عبداللهی یادآور شد: مجتمع پتروشیمی زنجان که با هدف تولید اوره و آمونیاک برنامه‌ریزی شده است در منطقه ایجرود- زنجان و در زمینی به مساحت 500 هکتار در دست احداث است.

وی تصریح کرد: ظرفیت تولید این مجتمع یک میلیون تن اوره و 670 هزار تن آمونیاک برآورد شده است و با احداث این واحد صنعتی، امکان راه‌اندازی و سرمایه‌گذاری در صنایع جانبی پتروشیمی در استان نیز فراهم می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet