ایام محرم 1398
1389/06/03 15:47:00
سرویس کمیسیون ها
محجوب:

مستندات مرکز آمار ملاک مجلس در خصوص بیکاری است

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ملاک نمایندگان در خصوص موفقیت یا عدم توفیق وزارتخانه‌ها در خصوص رفع بیکاری تنها آمارهای "مرکز آمار ایران" است.

"علیرضا محجوب "در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهارداشت: آمارهای وزارتخانه ها مشخص نیست بر اساس چه معیار یا چه فرمول و چگونه استخراج شده اند، همین موجب می شود تا صحت و درستی آنها زیر سئوال رود.
وی خاطرنشان کرد: آمارهایی که در خصوص کاهش نرخ بیکاری از طرف برخی وزارتخانه ها از جمله کار و اموراجتماعی بیان شده است تنها بیانگر فرضیات آنهاست نه مستندات علمی.
دبیر کل خانه کارگر تصریح کرد:  پس از سال ها دکتر عادل آذر را به عنوان شخصیتی علمی  در راس مرکز آمار ایران قرار گرفته که علاوه بر تخصص از لحاظ علمی در وضعیت و موقعیت ممتازی از لحاظ مدیریتی در بین جامعه دانشگاهی برخوردار است؛ اگر همچنان مستقل و دور از فشارها تصمیم گیری کند، می توان به  آمارهای آن اعتماد کرد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآورشد: وزارتخانه ها باید متوجه باشند با ارائه آمارهای خوشایند و مثبت نمی توان امیدی به بهبود وضعیت بیکاری موجود داشت؛ بلکه تنها با استناد به آمارهاست که می توان برنامه ریزی کرد و توسعه را در کشور رقم زد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: وزرای وزارتخانه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی یا حتی سیاسی نباید آمارهای خود را ملاک قرار دهند؛ بلکه مراجع علمی و آماری بالاترند که می توانند نسبت به عملکرد آنها نظر دهند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet