خبرگزاری خانه ملت

ایام محرم 1398
1389/06/03 15:48:00
سرویس سیاسی
علیخانی:

مواضع رهبری در خصوص آمریکا مواضع همه است

**عضو فراکسیون اقلیت مجلس گفت:مواضع مقام معظم رهبری در سیاست خارجی به‌خصوص در ارتباط با آمریکا مورد قبول همه بوده و موضع همه مسئولان است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"قدرت‌الله علیخانی" نماینده قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار «نشریه ولایت» با اشاره به دیدار کارگزاران نظام و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب که عصر چهارشنبه 27 مرداد انجام شد، گفت: ایشان در این دیدار بر چند مسئله مهم تأکید کردند که یکی از محورهای فرمایشات ایشان در خصوص مذاکره با آمریکا و سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بود.

وی افزود: مقام معظم رهبری در سیاست خارجی همواره مواضع شفافی اتخاذ کرده و همه باید به این مواضع توجه داشته باشند.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه تا زمانی که آمریکا با تهدید، زور و قلدری صحبت می‌کند مذاکره بی‌معنی و بی‌ارزش است،گفت: آنچه ایشان در این رابطه فرمودند مورد قبول و پذیرش همه است.

علیخانی با بیان اینکه انتظار ما از دیدار با مقام معظم رهبری این بود که ایشان همه را به وحدت، یکپارچگی،انسجام ملی و خدمت به مردم دعوت کند،گفت:خوشبختانه همین اتفاق افتاد و ایشان با درایت خاصی که دارند از همه خواستند در راستای وحدت و انسجام ملی گام بردارند و از خدمت به مردم کوتاهی نکنند.

وی افزود: در این نشست همه مسئولان نظام از جمله آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و سیدحسن خمینی فرزند یادگار امام (ره) حضور داشتند که جلسه بسیار خوب و مفیدی بود و در یک فضای صمیمی و توأم با مهر و محبت برگزار شد که امیدواریم اینگونه جلسات همیشه در بین مسئولان باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به فرمایشات رهبری در خصوص ضرورت تقویت وحدت در بین همه مسئولان اظهار داشت: تقاضای ما این‌است که همه کسانی که در دیدار با مقام معظم رهبری حضور داشتند، تأکیدات ایشان را سرلوحه کار خود قرار دهند و به فراموشی نسپارند و هر یک از مسئولان راه خود را در پیش نگیرند.

علیخانی اضافه کرد: همه باید تن به قانون دهند و قانون را محور کارهای خود بدانند. به خواست مردم توجه کنند و در پی خدمت به مردم باشند.

وی گفت: همه باید سخن راست بر زبان بیاورند. در کارها و همچنین با مردم صداقت داشته باشند. آمار و ارقام درست ارائه و مردم را امیدوار کنند. در راستای تحقق وحدت گام بردارند و وحدت را در عمل نشان دهند و نسبت به هم گذشت داشته باشند.

عضو فراکسیون اقلیت مجلس تأکید کرد: مسئولان و همه کارگزاران باید با هم صادقانه برخورد کنند و ببینند که منافع مردم در چه چیزی است و در همان راستا حرکت کنند.

علیخانی خطاب به مسئولان محلی گفت: فرمایشات رهبری در عصر روز چهارشنبه گذشته برای همه و در همه اقصی نقاط کشور بوده و همه مسئولان باید آن را در سرلوحه کار خود داشته باشند تا بتوانیم نظام را در برابر گزندهای محتلف حفظ کنیم و زمینه را برای خدمت هر چه بیشتر به مردم آماده و به پیش بریم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet