خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1389/06/03 16:10:00
سرویس سیاسی
حسین امبری‌خامکانی:

پرهیز از تهمت‌زنی‌ و افترا باید سرلوحه کار همگان باشد

**نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی معتقد است: اگر تقوای سیاسی از سوی نخبگان و مسئولان کشور رعایت شده و در این مسیر از تهمت‌زنی و افترا پرهیز شود؛ قطعاً جامعه به سمتی پیش می‌رود که در آن سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست‌مان خواهد شد.

«حسین امیری خامکانی» با تأکید بر ضرورت رعایت تقوای سیاسی در همه ایام سال به ویژه ماه مبارک رمضان عنوان کرد: نظام اسلامی ایران در درجه اول براساس یک انقلاب فرهنگی شکل گرفت و در رأس اهداف این انقلاب، ایجاد تحول فرهنگی و توجه به ارزش‌های دینی بود.

وی با یادآوری این‌که مهم‌ترین ایراد و اشکالی که به رژیم‌های گذشته گرفته می‌شد عدم پایبندی آنها به ارزش‌های دینی در حکومت‌مداری و اداره کشور بود، خاطرنشان کرد: انقلاب فرهنگی ایران یک نظام اسلامی بر پایه ارزش‌های دینی در همه بخش‌هاست و یکی از شعارهای اصلی ما هم همواره این بود که سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است؛ به این معنا که رعایت ارزش‌های دینی در امور سیاسی بسیار اهمیت دارد.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس رعایت تقوای سیاسی براساس ارزش‌های دینی را در رعایت اموری همچون تهمت نزدن، دروغ نگفتن و افترا نزدن دانست و گفت: همانطور که اخیراً مقام معظم رهبری مجدداً فرمودند؛ حتی درخصوص دشمنان اگر قرار است حرفی زده شود باید با رعایت کامل انصاف باشد، که رعایت این مسائل طبیعتاً درخصوص افراد و گروه‌های داخل کشور نیز از اهمیت بیشتری برخوردار است.

امیری، انصاف در قضاوت و دروغ نگفتن را از جمله مؤلفه‌های تقوای سیاسی و از ارزش‌های دینی برشمرد و با تأکید بر رعایت این گزینه‌ها در امور سیاسی ادامه داد: افرادی که در امور سیاسی فعال هستند الگوهای اجرایی و سیاسی مردم‌اند، بنابراین اگر تقوای سیاسی و ارزش‌های دینی از سوی آنها رعایت شود قطعاً پذیرش رعایت این مؤلفه‌ها از سوی مردم راحت‌تر می‌شود و البته نصایح و صحبت‌هایی که این افراد برای مردم می‌کنند برای ملت قابل پذیرش‌تر است.

وی ادامه داد: اگر ما همواره به جوانان گوشزد می‌کنیم که نباید به امواج خارج از کشور توجه کنند، در داخل کشور نیز باید ارزش‌ها و تقوا به ویژه در بین مسئولان بیشتر رعایت شود و رعایت این مؤلفه‌ها در درجه اول بستگی به این دارد که با مخالفین و منتقدان، با تقوا برخورد شود و قطعاً اگر به این مرحله برسیم امر به معروف و نهی از منکر‌ها هم مؤثرتر خواهد بود.

امیری‌ گفت: خوب است که در این ماه هر کس در پیش وجدان خود قضاوت کند که چقدر برای خدا کار کرده و چقدر موضع‌گیری‌هایش بر این اساس انجام می‌شود.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس با تأکید بر رعایت تقوای سیاسی از سوی نخبگان و مسئولان کشور خاطرنشان کرد که در همه ایام به‌ویژه در ماه مبارک رمضان، پرهیز از تهمت‌زنی‌ها و افتراها باید سرلوحه کار همگان به‌ویژه نخبگان و مسئولان کشور باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet