ایام محرم 1398
1389/06/03 17:00:00
سرویس سیاسی

تظاهرات علیه لایحه هسته‌ای در مقابل پارلمان هند

**گروهی از فعالان صلح سبز در اعتراض به پیش‌نویس لایحه بررسی امکان احداث راکتور به شرکت‌های خارجی در پارلمان هند، مقابل ساختمان این پارلمان تظاهرات کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از خبرگزاری فرانسه، گروهی از فعالان صلح سبز در اعتراض به بررسی لایحه گسترش فعالیت شرکت های خارجی در پارلمان هند، امروز مقابل پارلمان هند تظاهرات کردند.

این گروه از فعالان می گویند: تصویب این لایحه با سفر از پیش برنامه ریزی شده" باراک اوباما" رئیس جمهوری آمریکا به هند ارتباط دارد.

بر اساس این گزارش، پارلمان هند امروز، چهارشنبه لایحه ای را بررسی می کند که امکان احداث راکتور از سوی این کشور را به شرکت های خارجی می دهد.

در نشست امروز نمایندگان پارلمان هند پیش نویس لایحه ای مورد بررسی قرار می گیرد که  امکان احداث راکتور در بازار انرژی اتمی 150میلیارد دلاری هند را به شرکتهای هسته ای خارجی می دهد.

یکی از اعضا بلند پایه حزب حاکم در کنگره هند در این خصوص گفت: دولت می خواهد موافقت تمام نمایندگان پارلمان را درباره این لایحه به دست آورد، اما حزب اصلی مخالف دولت با این لایحه مخالف است .

حزب مخالف دولت در پارلمان معتقد است که باید مقررات سختگیرانه تری پیش روی شرکت های خارجی قرار گیرد.

در نسخه جدید این لایحه آمده است که شرکت های خارجی در صورت وقوع حادثه هسته ای باید 3 برابر غرامت، یعنی 15 میلیارد روپیه برابر با 322 میلیون دلار به دولت هند باید غرامت پرداخت کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet