هدر موبایل
1389/06/03 17:03:00
سرویس سیاسی
سلیمی:

نیروگاه اتمی بوشهر نماد استقامت مردم ایران است

**نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات، افتتاح نیروگاه اتمی بوشهر را یک دستاورد ملی توصیف کرد و گفت: این نیروگاه نشانگر استقامت مردم یک کشور بر حق خودشان است.

"علیرضا سلیمی" در گفت و گو با روزنامه وقایع خاطرنشان کرد: هدف تحریم‌ها بازداشتن ایران از مسیر پیشرفت هسته‌ای بود که شاهد هستیم تحریم‌ها تأثیر نگذاشت و ما در اوج تحریم‌ها در شرایطی که قطعنامه‌ چهارم نیز صادر شد موفق به افتتاح این نیروگاه شدیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان با اشاره به بازتاب رسانه‌ای این اتفاق در جهان گفت:‌ این موضوع در سطح رسانه‌های جهان بازتاب فوق‌العاده‌ای داشت و به دلیل ایجاد اصطکاک با قدرت‌های بزرگ و از آنجایی که ایران به خاطر افتتاح این نیروگاه هفته گذشته به حمله نظامی تهدید شد، حساسیت افکار عمومی جهان نسبت به این ماجرا را به دنبال داشته است و ما به‌رغم همه تهدیدات نظامی و محدودیت‌ها و فشارهای موجود توانستیم این کار را انجام دهیم.

سلیمی اظهار ادامه داد: امیدوارم به زودی حلقه‌های دیگر این نیروگاه راه‌اندازی شود و من به نوبه خودم این پیروزی را به مردم ایران تبریک می‌گویم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات افزود: روس‌ها نیز در خصوص این نیروگاه ناچار به اجرای تعهدات خودشان بودند زیرا دانشمندان هسته‌ای ایران به سطحی از تخصص رسیده بودند که بتوانند در غیاب روس‌ها پروژه را پیش ببرند.

وی ادامه داد: زمانی که روس‌ها برای مصرف پزشکی به ما اورانیوم تا 20درصد غنی شده تحویل ندادند، دانشمندان ما خودشان ناچار شدند دست به کار شوند و اورانیوم را غنی کنند. در خصوص نیروگاه اتمی بوشهر نیز اگر روس‌ها همکاری نمی‌کردند، ایرانی‌ها نهایتاً با سطح آگاهی و دانشی که به دست آورده‌اند می‌توانستند پروژه را اداره کنند.

سلیمی اشاره کرد: البته راه‌اندازی کامل نیروگاه یک پروسه 2 تا 3 ماهه پیش رو دارد که در آبان و آذرماه پیگیری خواهد شد.

علیرضا سلیمی در خصوص بیانات اخیر رهبری نیز گفت: در سخنان رهبری به محورهای مهمی اشاره شد که اولاً ایشان روی مسئله «وحدت» پافشاری کردند و گفتند وحدت یک فریضه است و کسی که در این راه کارشکنی کند خلاف شرع عمل کرده است که این سخن رهبری بازتاب گسترده‌ای داشت، به طوری که نشست مشترک دولت و مجلس نیز پس از سخنان رهبری در همین راستا انجام شد.

سلیمی تصریح کرد: رهبر به وحدت با «حفظ اصول» اشاره کردند که یعنی وحدت با هرکسی را برنمی‌تابیم و وحدت با کسانی که ترور کرده‌اند، مردم را کشته‌اند و اثبات کردند که در اردوگاه دشمن هستند معنی پیدا نمی‌کند، بلکه وحدت باید در چارچوب نظام باشد و اگرچه ممکن است اختلاف‌نظراتی وجود داشته باشد اما نهایتاً همه در یک چارچوب حرکت می‌کنند.

نماینده مردم محلات و دلیجان افزود: نکته دیگری که در مورد سخنان رهبری مربوط به وحدت باید مدنظر قرار داد این است که کسی خودش را 100 در نظر نگیرد و طرف مقابل را صفر و همه این را بپذیریم که افراد ممکن است نقطه‌ضعف‌هایی داشته باشند.

سلیمی خاطرنشان کرد: رهبر بحث تطهیر، توبه و استغفار را مطرح کردند یعنی کسی که آلوده به گناه باشد نمی‌تواند در این راستا گام بردارد و موضوع دیگری که در سخنان رهبری حائز اهمیت است این که اگر مردم از دولت و نظام و مردم تنها یک صدای متحد بشنوند می‌فهمند که نباید در آن کشور طمع کنند و تنها از این راه است که می‌توان با کاستی‌ها مقابله کرد، به اهداف ملی دست یافت و دندان طمع دشمن را از کشور کشید.

سلیمی افزود: با توجه به سخنان رهبری وحدت الزاماتی دارد و اینکه کسانی تعمد داشته باشند و کسانی که غفلتاً خلاف جهت وحدت گام بردارند باید بینشان تفکیک قائل شد. از دیگر موارد مورد تأکید رهبری این بود که باید کسانی که غافل بوده‌‌اند را از طریق استدلال و نصیحت به مسیر برگرداند و کسانی که اشتباهاتی داشته‌اند که از سر تعمد و غرض‌ورزی نبوده است را برگرداند و با آنها از سر دلسوزی رفتار کرد طوری که دعوت افراد به مسیر وحدت باعث رنجش آنها نشود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet