وکالة الانباء للمجلس الشوری الاسلامی

هدر موبایل
1389/06/03 17:10:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون اقتصادی خبر داد:

تدوین طرحی دو فوریتی برای مدیریت واردات

**کمیسیون اقتصادی مجلس در پی مشکلات بوجود آمده در مورد واردات بی‌رویه و در راستای کمک به دولت برای مدیریت واردات، شروع به تدوین طرحی دو فوریتی برای جلوگیری از واردات بی‌رویه کرده است.

"سید ناصر موسوی لارگانی" عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت از آغاز تدوین طرحی در کمیسیون اقتصادی مجلس برای کمک به دولت جهت مدیریت واردات، خبر داد.

نماینده مردم فلاورجان با تاکید بر لزوم جلوگیری از واردات بی‌رویه کالاهای بی‌کیفت به کشور، گفت: واردات بی‌رویه کالاهای بی کیفیت علاوه بر اینکه بازار ما را پر کرده است باعث نابودی صنایع تولیدی ما و خروج ارز از کشور نیز شده و شایسته است در اولین فرصت نسبت به جلوگیری از این زیان اقدام اساسی صورت گیرد.

موسوی لارگانی با اشاره به تدوین طرحی در کمیسیون اقتصادی مجلس، برای جلوگیری از واردات بی‌رویه، به سخنان امروز وزیر بازرگانی در صحن علنی مجلس اشاره کرد و گفت: طبق گفته‌های وزیر بازرگانی برای مدیریت واردات از سوی دولت مشکل قانونی وجود دارد و دست دولت برای سهمیه بندی یا منع واردات برخی کالاها بسته است از همین رو اعضای کمیسیون اقتصادی درصدد تدوین طرحی دوفوریتی برای کمک به دولت در مدیریت واردات هستند.

وی با بیان اینکه واردات کالا در ایران یک متولی ندارد، افزود: برای جلوگیری از واردات بی‌رویه باید تمهیدی اندیشیده شود که واردات دارای یک متولی باشد و در زمان لازم بتواند جلوی واردات بی‌رویه را بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین با تاکید بر اهتمام مجلس در مورد کمک به دولت برای جلوگیری از واردات بی‌رویه، گفت: مدیریت واردات و مانع شدن از واردات کالاهای غیر ضروری از آنجا که به اقتصاد کشور و زندگی مردم لطمه می‌زند در اولویت برنامه های ما قرار دارد و در این راستا هر کاری لازم باشد در اسرع وقت انجام خواهیم داد.

مهدی غضنفری وزیر بازرگانی امروز در جلسه علنی و در پاسخ به سوال یکی از نمایندگان در خصوص واردات بی رویه، وزارت بازرگانی را یکی از متولیان واردات عنوان کرد و از نمایندگان درخواست کرد با تدوین قوانین جدید دولت را در مدیریت واردات کمک کنند و اجازه سهمیه بندی واردات و همچنین منع واردات برخی کالاها را به دولت بدهند. در این راستا مقام معظم رهبری در دیدار هفته گذشته خود با کارگزاران نظام با تقسیم بندی کالاهای وارداتی به کالاهای ضروری، زائد و مضر، خواستار مدیریت واردات و منابع داخلی برای جلوگیری از واردات بی‌رویه شدند.

واردات بیش از 60میلیارد دلار کالا و خدمات در سال گذشته، انتقاد بسیاری از کارشناسان و تولیدکنندگان داخلی را برانگیخته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet