ایام محرم 1398
1389/06/03 17:13:00
سرویس کمیسیون ها
هادی مقدسی:

حضور دین در جامعه، ناهنجاری اجتماعی را کاهش می‌دهد

**"هادی مقدسی" نماینده مردم بروجرد و نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی طی یادداشتی در نشریه بامداد دغدغه‌های خود نسبت به مسائل روز را بیان داشته که متن آن چنین است:

1- با وجود اینکه در یک‌سال گذشته جلسه مجمع نمایندگان در استان تشکیل نشده است اما اجازه نداده‌ایم که مطالبات مردم عملی نشود.

شاید تشکیل نشدن مجمع به دلیل این بوده که به نوعی تکروی و مطالبات فردی در مجمع مطرح می‌شد و علت آن هم بیشتر ناشی از یک مدیریت غیرعلمی است.

خوشبختانه با تغییر مدیریت در استان فکر می‌کنم دیگر مدیریت جدید نخواهد با سفارش دیگران به مهره‌چینی اقدام کند.

مجمع نمایندگان استان کمی از مسیر خود منحرف و مطالبات مردم بیشتر موارد شخصی شده بود و این امر نیز برای حضور در دوره‌های بعد مجلس صورت می‌گرفت در صورتی که قضاوت مردم با حضور علمی، فعال، پرتحرک و پیگیری و نظارت نماینده بر امور استان صورت می‌گیرد نه با مهره‌چینی برای آینده.

 امیدوارم با تغییرات مدیریتی صورت گرفته در استان و همچنین کنار گذاشتن خواست‌های شخصی مجمع نمایندگان استان لرستان بار دیگر تشکیل جلسه دهد.

2 - تأثیر ماه رمضان در کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی بر کسی پوشیده نیست. حقیقت قضیه این است که ما جامعه اخلاقی و فرهنگی داریم و هرگاه که حضور دین در جامعه ما پررنگ‌تر می‌شود ناهنجاری‌های اجتماعی کمرنگ‌تر می‌شوند.

البته ناهنجاری‌هایی که در کشور ما وجود دارد با کشورهای غربی اصلاً قابل قیاس نیست. ما کشوری کاملاً آرام، باثبات و بااخلاق داریم اما به هرحال ناهنجاری نیز امری اجتناب‌ناپذیر است و در هر جامعه‌ای افرادی هستند که موجب ناهنجاری می‌شوند اما در هر صورت ماه رمضان ماه نزدیک شدن به خداست.

اکثریت جامعه هم فضای آغشته به بوی دین و اخلاق را می‌بینند و همانطور که گفتم در هر برهه‌ای هم که ما اخلاق و دین را در جامعه پررنگ ببینیم به همان نسبت نا‌هنجاری‌های اجتماعی کاهش پیدا می‌کند و اخلاق دینی و کمک به یکدیگر، مستضعفین و فقرا بیشتر می‌شود.

3 - دولت و مجلس دو قوه کاملاً همسو و همگرا و ولایتمدار هستند.

ما از کمک به دولت غفلت نکرده و البته یک‌سری کمبودهای استان را نیز به دولت گوشزد کرده و از همین رو مصوباتی داشته‌ایم. مصوب شدن 3 سد برای بروجرد از مهم‌ترین نتایج همکاری‌های مجلس و دولت بوده است. همچنین دولت با موافقت برای منطقه ویژه اقتصادی شدن بروجرد کمک بزرگی نه تنها به بروجرد بلکه به استان کرد.

 این منطقه امر سرمایه‌گذاری و جذابیت را برای فعالیت‌های تولیدی ایجاد می‌کند. همچنین به کمک دولت راه‌آهن دورود به بروجرد را مصوب کردیم که در بهمن سال 88 یک‌سری کارهای اداری آن را پشت سر گذاشته‌ایم و این راه‌آهن امسال عملیاتی می‌شود.

فرودگاه بروجرد را نیز که قبلاً به وسیله بخش خصوصی مصوب کرده بوند تغییر داده و آن‌را کاملاً دولتی کردیم.

امسال هم 5 میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی برای آن در نظر گرفتیم. گازرسانی به روستاها نیز با جدیت انجام می‌شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet