ایام محرم 1398
1389/06/03 18:08:00
سرویس اقتصادی
رییس کمیته صنعت مجلس خبر داد:

تحویل 10هزار خودرو تیبا تا پایان سال

**نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس با اشاره به جلسه کمیته صنعت در کمیسیون صنایع و معادن گفت: مسئولان شرکت سایپا با حضور در کمیته قول دادند ۱۰هزار خودرو پیش فروش مدل تیبا را تا پایان سال جاری تحویل دهند.

"سید مهدی صادق" رییس کمیته صنعت، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه شرکت سایپا برای این مدل بیش از 10 هزار خودرو پیش فروش کرده بود، تصریح کرد: دو سال پیش آگهی تبلیغاتی پیش فروش این خودرو در جراید به چاپ رسید و نزدیک به 10 هزار نفر این مدل را پیش خرید کردند.

وی ادامه داد: این در حالی بود که سایت و خط تولید خوردو تیبا هنوز ساخته نشده بود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شوراس اسلامی با بیان اینکه با گذشت 2 سال همچنان خط تولید خودرو تیبا آماده نیست، گفت: رییس شرکت سایپا جهت پاسخگویی به اعتراض‌های مشتریان به کمیته فراخوانده شد و مطرح کرد کارخانه و خط تولید این خودرو تا مهر ماه آماده خواهد شد.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارش اعلام شده در کمیته، پس از افتتاح خط تولید خودرو تیبا روزانه 5 تا 6 دستگاه ساخته و به مشتریان تحویل داده می‌شود.

صادق با بیان اینکه در طول چند سال گذشته برخی از مشتریان یا از پیش خرید انصراف داده‌اند یا مدل خودرو خود را تغییر دادند، تاکید کرد: در حال حاضر 10 هزار خودرو باید به مشتریان تحویل داده شود و شرکت سایپا موظف شد بدون دریافت پیش خرید، تا پایان سال، این تعداد خودرو تهیه و به متقاضیان تحویل دهد.

به گفته رییس کمیته صنعت، مقرر شده بود این کمیته به عنوان کمیته فرعی بر روی اساسنامه صندوق توسعه ملی کار کند که به دلیل کمبود وقت به زمان دیگر موکول شد.

صادق ادامه داد: کمیته صنعت هفته آینده نیز جلسه خواهد داشت اما تا کنون دستورکار آن اعلام نشده است.   

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet