حلول ماه ربیع الاول
1389/06/03 19:08:00
سرویس کمیسیون ها
یوسف نژاد در گفت وگو با خانه ملت تشریح کرد:

دلایل طولانی شدن رسیدگی به برنامه پنجم در تلفیق

**عضو کمیسیون تلفیق رسیدگی به برنامه پنجم توسعه مجلس گفت: سه چهارم لایحه برنامه پنجم توسعه تصویب شده و در حال حاضر مواد مربوط به قوه قضائیه در حال بررسی است.

"علی اصغر یوسف نژاد" نماینده ساری در مجلس در گفت وگو با خبرنگار خانه ملت با بیان اینکه کمیسیون تلفیق در بررسی لایحه برنامه پنجم در بعضی موارد تغییرات اساسی در لایحه داده است، گفت: در بررسی مواد مربوط به قوه قضائیه نمایندگان قوه هم در کمیسون حضور دارند که برنامه های کلی مربوط به پنج سال آینده این قوه در حال بررسی است.

وی افزود: اواخر ماه مبارک رمضان گزارش کمیسیون تلفیق در مورد برنامه پنجم توسعه برای ارائه در صحن مجلس آماده خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق رسیدگی به برنامه پنجم توسعه مجلس در خصوص طولانی شدن رسیدگی به این برنامه در کمیسیون گفت:  مورد هر پیشنهادی پس از یک مخالف یک موافق به همراه اظهار نظر پیشنهاد دهنده و اخذ نظر نماینده دیوان محاسبات، نماینده مرکز پژوهشهای مجلس، نماینده اتاق بازرگانی، نماینده مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده دولت موضوع به رای گذاشته می شود. بنابراین در یک موضوع حداقل نظر هشت نفر که هر کدام حداقل سه دقیقه می توانند صحبت کنند، اخذ می شود.

یوسف نژاد گفت: تلاش ما اینست که نظرات دولت تامین شود و تصویب مواد برنامه در تلفیق بر مبنای قوانین بالادستی مثل چشم انداز 20 ساله و قانون اصل 44 سیاست های ابلاغی رهبری، قانون مدیریت خدمات کشوری و در راستای سیاست های برنامه چهارم تنظیم باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet