ایام محرم 1398
1389/06/04 08:48:00
سرویس فرهنگی
یادداشت علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان

باید آثار پروژه‌های افتتاح شده در هفته دولت در زندگی مردم دیده شود

**هفته دولت یادآور اسوه‌هایی چون شهید رجایی و شهید باهنر است که در صراحت، صداقت، شجاعت و دفاع از مبانی اسلامی و همچنین پرکاری، نگاه جدی به محرومیت و مبارزه با نظام استکبار، بصیرت، تقوای سیاسی و اجتماعی به عنوان دو الگو مطرح هستند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، یادداشتی از"علیرضا سلیمی" نماینده محلات و دلیجان به مناسبت  هفته دولت در نشریه وقایع منتشر شده است که متن این یادداشت در پی می آید.

هفته دولت یادآور اسوه‌هایی چون شهید رجایی و شهید باهنر است که در صراحت، صداقت، شجاعت و دفاع از مبانی اسلامی و همچنین پرکاری، نگاه جدی به محرومیت و مبارزه با نظام استکبار، بصیرت، تقوای سیاسی و اجتماعی به عنوان دو الگو مطرح هستند.

این دو شهید برای خدمت به مردم، با نفس خود به جد مبارزه کرده بودند و مبارزه با خرافه‌گرایی و جلوگیری از رسوخ لیبرالیسم و مقابله با التقاتیون و مارکسیست‌هایی که خود را در قالب مسلمان راستین جا زده بودند، نشانه بصیرت بی‌نظیر آنها در شناخت دشمن بود. امیدواریم در ایران‌دولت‌ها با منش سیاسی رجایی و با هنر گام بردارند و اما نکته‌ای که در مورد هفته دولت وجود دارد این است که هر ساله در هفته دولت با حجم زیادی از پروژه‌هایی که کلنگ‌زنی می‌شوند روبه‌رو هستیم که البته باعث روحیه نشاط و امید در مردم می‌شود چون خدمت است که امید می‌آورد اما خوب است که مردم آثار این افتتاح‌ها را در زندگی خود ببینند. در هفته دولت شاهد هستیم که بعضی پروژه‌ها چند باره افتتاح می‌شوند و می‌بینیم که روبان یک پروژه چند بار پاره می‌شود. در این خصوص به نظر می‌رسد لازم است مسئولین اطلاعات دقیق‌تری را به مردم منتقل کنند. در این راستا نباید رفتار مسئولین با مردم به‌گونه‌ای باشد که آنها بی‌اعتماد شوند و لازم است هر ساله در هفته دولت علاوه بر این افتتاح‌ها، لیست دقیقی از فعالیت‌های دولت ارائه شود.

مردم ما قدردان هستند و مسئولین باید به خاطر پشتیبانی و حمایت مردم، از صداوسیما و رسانه‌ها در جهت در جریان قرار دادن درست مردم استفاده کنند و برای مثال اطلاعات مربوط به دستاوردهای سال گذشته در سال جدید مجدداً منتشر نشود تا مردم بتوانند ارزیابی درستی از فعالیت‌های دولت داشته باشند.

هفته دولت، هفته شادی و نشاط در مجموعه دولت است و هفته سازندگی، پیشرفت و ایجاد رابطه تنگاتنگ بین مردم و دولت به طوری‌که در هیچ کشوری شاهد چنین رابطه‌ای نیستیم. این هفته، هفته جانبازان، ایثارگران و جوانان و همه کسانی است که برای ارتقای این کشور تلاش می‌کنند و پیام مقاومت و صبوری تا مرز شهادت را به جوانان منتقل می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet