خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/06/04 08:56:00
سرویس کمیسیون ها
فلاحت‌پیشه:

تشکیل کمیته‌های تخصصی در فراکسیون ایرانیان خارج از کشور

**عضو فراکسیون ایرانیان خارج از کشور،با اشاره به جلسه اخیر فراکسیون متبوعش گفت:کمیته های تخصصی فرهنگی،اقتصادی و سیاسی در فراکسیون ایرانیان خارج از کشور تشکیل می شود.

"حشمت‌الله فلاحت‌پیشه" در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به نشست اخیر فراکسیون ایرانیان خارج از کشور اظهار داشت:هدف اصلی از این جلسه تقسیم کار جدی به صورت کمیته‌های تخصصی بر اساس کمیسیون‌های اعضاء بود. این تقسیم کار بر اساس نوع حضور هر یک از اعضاء در کمیسیون‌های مربوطه صورت گرفت که منتج به تشکیل کمیته‌های فرهنگی، اقتصادی و سیاسی شد.

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه به بحث ایرانیان خارج از کشور باید به عنوان یک فرصت توجه کرد، افزود: یک برآورد کلی نشان می‌دهد که سرمایه ایرانیان خارج از کشور حدود یک هزار میلیارد دلار است به همین دلیل در برقراری ارتباط و حفظ این رابطه با آنها باید تلاش شود.

وی گفت: اگر بخشی از سرمایه این ایرانیان وارد کشور شود؛ می‌توان به توسعه و پیشرفت کشور نیز کمک زیادی کرد.

فلاحت‌پیشه به محدود بودن کانال‌های ارتباطی با ایرانیان خارج از کشور اشاره کرد و افزود: برگزاری جلسات هم‌اندیشی و پیگیری مسائل آنها در آن میزانی که در حیطه کاری نمایندگان است، می‌تواند این محدودیت را جبران کند.

به گفته این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی، حضور نظارتی این کمیته‌ها تاثیر بسزایی در برقراری ارتباط و پیگیری مشکلات ایرانیان خارج از کشور خواهد گذاشت.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet