حلول ماه ربیع الاول
1389/06/04 12:17:00
سرویس سیاسی
بروجردی :

موازی‌کاری به سیاست خارجی ما کمک نمی کند

**رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: موازی کاری به مسایل مهم سیاست خارجی کمک نمی کند و مانعی در مسیر تحقق اهداف است.

"علاءالدین بروجردی" نماینده بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت با اشاره به انتصاب نمایندگان ویژه از سوی رئیس جمهور گفت:در عرف جهانی و منطقه ای در مسایل مهم تعیین فرستاده ویژه و یا نماینده ویژه امری متداول است.

وی افزود: مثلا برخی کشورها در عراق و یا افغانستان نماینده ویژه دارند و این چیز جدیدی نیست اما با توجه به ساختار جمهوری اسلامی ایران و وزارت خارجه، طبیعی است که کار موازی نمی تواند به مسایل مهم کمک  کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: باید دید که برای هماهنگی این امور چه تدابیری اندیشیده شده است وگرنه به جای تاثیر گذاری مثبت بدون ساختار خاص متمرکز و هماهنگی لازم ،اهداف محقق نخواهد شد.

"محمود احمدی نژاد" رئیس جمهور اخیرا در حکمی" اسفندیار رحیم مشایی" رئیس دفتر خود را نماینده رئیس جمهور در امور خاورمیانه منصوب کرد. کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس معتقد است که این امر خلاف قانون اساسی است و نسبت به این انتصاب اعتراض کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet