هدر اصلی
1387/02/15 16:26:00
سرویس بین الملل
حداد عادل در دیدار وزیر امور خارجه یمن:

آمریکا با حمله نظامی و اروپا با شبیخون فرهنگی جهان اسلام را نشانه گرفته‌اند

حدادعادل گفت: آمریکا با حمله نظامی و اروپا با شبیخون فرهنگی جهان اسلام را نشانه گرفته‌اند و تحت عنوان آزادی بیان به مقدسات ادیان الهی و خصوصا اسلام اهانت می کنند.

به گزارش خانه ملت،‌ ابوبکرعبدالله القربی، وزیر امور خارجه یمن ظهر امروز یکشنبه با دکترغلامعلی حدادعادل، رییس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

حدادعادل در ابتدای این ملاقات با ابراز خشنودی از روند رو به رشد مناسبات فی مابین گفت: ایران و یمن دو کشور قدیمی با تمدن کهن و اشتراکات تاریخی فرهنگی بسیار هستند و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این روابط برای دو کشور سودمند بوده است.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان این که مساله مهم در عالم اسلام مساله عراق است، اظهارداشت: جهان اسلام نباید اجازه دهد عراق مبدل به فلسطین دوم شود.

وی هم چنین به حمایت مجلس شورای اسلامی از روند ارتقا و تعمیق مناسبات دو جانبه در تمامی زمینه ها تاکید کرد.

براساس این گزارش ابوبکر عبدالله القربی، وزیر امور خارجه یمن نیز در این ملاقات با تاکید بر حمایت کشورش از روند توسعه مناسبات دو کشور گفت: یمن از هر اقدامی برای گسترش و توسعه مناسبات فی مابین حمایت می کند.

وزیر خارجه یمن با بیان اهمیت مناسبات دو کشور افزود: همکاری ایران و یمن اثرات مثبتی در جهان اسلام و منطقه دارد.

 وی درگیری فرقه ای به نام مذاهب را مهمترین تردید برای جهان اسلام دانست و گفت: این درگیری ها در جهان اسلام تنها به سود آمریکا می باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet