ایام محرم 1398
1389/06/04 14:49:00
سرویس اقتصادی

رویکرد دولت دربخش کشاورزی،استفاده از ظرفیت‌ها برای ایجاد اشتغال پایدار است

**رضا عبداللهی با تاکید برلزوم افزایش ظرفیت کشاورزی در ایجاد اشتغال پایدار،گفت: رویکرد دولت در موضوع کشاورزی و جایگاه آن در قانون بودجه سال ۸۹، استفاده از ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و برنامه‌ریزی راهبردی در بخش کشاورزی برای ایجاد اشتغال پایدار است.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"رضا عبداللهی"نماینده انگوران،ماهنشان و ایجرود در گفتگو با نشریه مردم نو به رویکرد جدی دولت در بحث کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: دولت با رویکرد کاملاً کاربردی به دنبال استفاده و بهره‌وری بیشتر از ظرفیت‌های موجود در بخش کشاورزی بوده و هم با برنامه‌ریزی و کار کارشناسی شده و هدفمند ایجاد ظرفیت‌های جدید در بخش کشاورزی را در دستور کار خود دارد.

وی در ادامه راه‌اندازی پایانه صادرات محصولات کشاورزی، پایانه شرکت حمل و نقل بین‌المللی کانتینری، تقویت گمرک استان و ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را از اقدامات استان در راستای توسعه صادرات عنوان کرد و افزود: در چند ماه آتی نمایشگاه محصولات غذایی و کشاورزی در ریاض برگزار خواهد شدکه اسان زنجان نیز برای معرفی محصولات کشاورزی قابل رقابت در بازار‌های جهانی و با کیفیت خود در این نمایشگاه حضور فعالی خواهد داشت.

عبدالهی فراهم شدن امکان صادرات محصولات کشاورزی را امیدی تضمین شده برای کشاورزان عنوان کرد و گفت: صادرات ضمن آنکه باعث ارتقای کیفیت تولیدی و افزایش سطح زیر کشت محصولات کشاورزی است، امید تضمین شده و پایداری برای کشاورزان در عرضه تولیدات خود بوده و زمینه ایجاد اشتغال را فراهم خواهد کرد.

عبداللهی ادامه داد: بررسی اشتغال در بخش‌های عمده اقتصادی استان زنجان نشان می‌دهد که بخش کشاورزی با ‌١/٣٧ درصد، بیشترین سهم اشتغال را در فصل تابستان ‌١٣٨٨ در استان زنجان به خود اختصاص داده است .

نماینده مردم ماهنشان، انگوران و ایجرود افزود: بخش صنعت با ‌٤/٣٢ درصد و بخش خدمات نیز با ‌٥/٣٠ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

وی برلزوم افزایش ظرفیت کشاورزی درایجاد اشتغال پایدار تأکید کرد و گفت: رویکرد جاری دولت در موضوع کشاورزی و جایگاه آن در قانون بودجه سال 89، استفاده از ظرفیت‌ها، فرصت‌ها و برنامه‌ریزی راهبردی در بخش کشاورزی برای ایجاد اشتغال پایدار است.

نماینده ماهنشان یادآور شد: استان زنجان از  مستعد‌ترین استانها به ویژه در بخش کشاورزی است و در کنار آن ظرفیت بالایی برای ایجاد صنایع تبدیلی دارد.

عبداللهی ادامه داد: شرایط جغرافیایی مشتمل بر تنوع آب و هوایی با برخورداری از منابع آب و حاصلخیزی خاک این استان را به یک منطقه مناسب کشاورزی تبدیل کرده است و در حال حاضر زنجان یکی از قطبهای کشاورزی و دامداری غرب کشور به حساب می‌آید.

وی تصریح کرد: با این حال متأسفانه امروز شاهدیم به خاطر استفاده ناصحیح از ظرفیت‌های فراوان استان، نرخ بیکاری در استان بالاست و این برای استانی مانند زنجان مناسب نیست.

عبداللهی تصریح کرد: اگر از این ظرفیت‌ها به خوبی استفاده شود، نه تنها مشکل اشتغال در استان حل خواهد شد،بلکه می‌توان کارگران سایر استان‌ها را نیز تحت پوشش قرار داد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet