شهادت حضرت علی (ع) و شبهای قدر
1389/06/04 15:12:00
سرویس اقتصادی
عضو کمیسیون صنایع و معادن تاکید کرد:

عملکرد مثبت دولت در بخش صنعت،علیرغم وجود تحریمها

**بهمن محمدیاری با اشاره به هفته دولت اظهار داشت: علیرغم اینکه در شرایط تحریم به سر می‌بریم،دولت در زمینه صنعت عملکرد مثبتی داشته است.

"بهمن محمدیاری" نماینده مردم تالش،رضوانشهر و ماسال در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه وزیر صنایع و معادن گزارشی از عملکرد خود به کمیسیون مربوطه ارائه کرد،گفت: با توجه به حضور محرابیان در کمیسیون و ارائه گزارش‌هایی از وضعیت صنعت کشور، شرایط صنعت در حال حاضر را مثبت ارزیابی می‌کنم.

وی ادامه داد:وزارت صنایع بسته‌های پیشنهادی مختلفی جهت مقابله با تحریم ارائه کرده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه در برنامه پنجم توسعه نیز راهکارهای مختلفی برای پیشرفت و رفع مشکلات صنعت دیده شده است،تصریح کرد: علاوه بر اینکه در برنامه پنجم توسعه راه حل‌های مختلفی دیده شده، حضور بخش خصوصی در صنعت به پیشرفت این حوزه کمک شایانی داشته است .

وی افزود: خوشبختانه وزارت صنایع و معادن واگذاری شرکت های صنعتی به بخش غیر دولتی و خصوصی را در اولویت کار خود قرار داده است، در نتیجه با راهکارهای جدید و فعال تر شدن بخش خصوصی، با وجود تحریم‌ها، پیش بینی می‌کنم در حوزه صنعت به وضعیت بهتری برسیم.

محمدیاری با اشاره به بخش معادن، اظهار داشت: متاسفانه در بخش معدن نسبت به صنایع، از برنامه پیش بینی شده عقب هستیم.

وی ادامه داد: برای رسیدن به برنامه معادن، لازم است سرمایه‌گذاری افزایش یابد و از حضور بخش خصوصی بیش از گذشته استفاده شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن با بیان اینکه به تکنولوژی و دانش فنی برای پیشرفت در زمینه معدن نیاز داریم، تاکید کرد: برای تولید مواد خام معدنی از معادن کشور باید به تکنولوژی و دانش فنی روز دسترسی داشته باشیم، در این بین تکنولوژی جهت استخراج مواد معدنی بیشتر، اهمیت ویژه‌ای دارد.  

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet