هدر موبایل
1389/06/04 08:09:00
سرویس اقتصادی
دلخوش:

نیازمند برنامه مدون برای کاهش واردات هستیم

**عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی برکاهش و ساماندهی واردات خاطرنشان ساخت: وزارتخانه‌های بازرگانی و کشاورزی باید در تولید، توزیع و تنظیم بازار در جهت حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان واقعی حرکت کنند.

"سیدکاظم دلخوش اباتری" نماینده مردم صومعه سرا در گفت‌وگو با خبرنگار خانه ملت در ارزیابی عملکرد اقتصادی دولت دهم اظهار داشت: عملکرد دولت در حوزه اقتصاد خوب بوده است اما نقاط ضعفی هم وجود دارد.

وی افزود: دستگاه‌هایی که در بخش تولید، صادرات، حمایت از سرمایه‌گذاران خصوصاً تحقق اصل 44 مسئول هستند باید بیشتر دقت و تلاش کنند تا به اهداف پیش‌بینی شده در سند چشم‌انداز برسیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به عملکرد دولت در اجرای طرح هدفمند کردن یارانه‌ها اشاره کرد و گفت:دولت اجرای این طرح را شروع کرده است و ما منتظریم ببینیم دولت عملاً در پرداخت و در نوع آزادسازی قیمت‌ها به چه صورت عمل می‌کند تا در کمیسیون ویژه هدفمند کردن یارانه، نظارت و کنترل لازم را اعمال کنیم.

نماینده مردم صومعه‌سرا در ادامه به بیانات رهبر معظم انقلاب در حوزه صادرات و واردات اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: مقام معظم رهبری تاکید کرده‌اند که دولت باید در بخش صادرات و واردات برنامه مدون و مشخصی برای کاهش میزان واردات و ساماندهی آن داشته باشد.

وی ادامه داد: دستگاه‌هایی چون وزارت کشاورزی و وزارت بازرگانی در تولید، توزیع و تنظیم بازار باید دقت‌های لازم را داشته باشند و درجهت حمایت از سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان واقعی خصوصاً بخش کشاورزی و صنعت حرکت کنند تا متناسب با نیازهای روز جامعه گام‌های اساسی و مهم برداشته شود.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet