حلول ماه ربیع الاول
1389/06/04 15:38:00
سرویس سیاسی

تجمع اعتراض آمیز علیه رئیس موقت پارلمان عراق

**سازمان‌های غیر‌دولتی و معلمان عراق قرار است امروز تجمع اعتراض آمیزی علیه رئیس موقت پارلمان این کشور برگزار کنند.

به گزارش خانه ملت به نقل از پایگاه خبری اصوات العراق،صنف معلمان عراق و سازمان های غیر دولتی این کشور امروز پنج شنبه قرار است تجمع اعنراض آمیزی علیه "فواد معصوم"رئیس موقت پارلمان این کشور برگزار کنند.

بر اساس این گزارش سازمان های غیر دولتی و معلمان عراق در اعتراض به علنی ماندن جلسه اول پارلمان که موجب ایجاد بحران سیاسی و وارد کردن ضررهای بسیاری به مردم شد تجمع می کنند.

سازمان های دولتی عراق چندی پیش از فواد معصوم در دادگاه فدرال عراق به اتهام علنی گذاشتن جلسه اول که باید در همان جلسه روسای مهم دولت انتخاب می شدند و بوجود آوردن بحران تشکیل دولت جدید شکایت کردند.

رئیس موقت پارلمان عراق که به عنوان مسن ترین عضو پارلمان ریاست اولین جلسه را برعهده گرفت به دلیل عدم توافق احزاب در مورد سمت های مهم دولت اعلام کرد جلسه اول تا زمان تعیین روسای مهم دولت علنی باقی می ماند.

طبق قانون اساسی عراق در جلسه اول پارلمان در ابتدا باید رئیس پارلمان و نائب رئیس اول و دوم انتخاب سپس رئیس جمهور نیز انتخاب شود. پس از آن بزرگترین حزب در پارلمان حق تشکیل کابینه را خواهد داشت.

ولی با این حال با گذشت نزدیک به شش ماه از برگزاری انتخابات پارلمانی در عراق به دلیل اختلاف احزاب در مورد تقسیم قدرت دولت جدید در این کشور هنوز تشکیل نشده است و اکنون عراق با بحران سیاسی روبرو است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet