هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

بازدید اعضای کمیسیون فرهنگی از نمایشگاه کتاب

سرویس کمیسیون ها
اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس روز یکشنبه از نمایشگاه کتاب تهران بازدید کردند.
دوشنبه 16 اردیبهشت 1387 ساعت 09:46

"جواد آرین منش" عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این موضوع افزود: روز گذشته جلسه مشترکی با حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون فرهنگی و مسئولین برپایی نمایشگاه در محل نمایشگاه برگزار شد که طی آن گزارشی از چگونگی برگزاری این نمایشگاه به نمایندگان حاضر ارائه شد.

وی افزود: براساس آمار ارائه شده تعداد 1898 ناشر داخلی و 770 ناشر خارجی از 77 کشور جهان در این نمایشگاه حاضر شده و آثار خود را عرضه کرده اند.

آرین منش در خصوص اقدامات جدید این نمایشگاه گفت: یکی از این اقدامات صدور 500 هزار کارت الکترونیک برای دانشجویان و طلاب بود که بتوانند از تسهیلات آن برای خرید کتاب استفاده کنند.

وی ادامه داد: اقدام دیگر شرطی بود که برای حضور کتاب های عرضه شده در این نمایشگاه گذاشته شده بود مبنی بر  اینکه برای ناشرین خارجی بیش از 3 سال و برای ناشرین داخلی بیش از 5 سال از زمان انتشار کتاب ها نگذشته باشد. همچنین انتشار کتاب های علوم انسانی لاتین افزایش یافته بود.

عضو کمیسیون فرهنگی خاطرنشان کرد: مشکلات و نقایصی هم که در گذشته در جهت برپایی نمایشگاه و غرفه ها وجود داشت مرتفع شده بود و به طور کلی روند رو به رشدی در نمایشگاه دیده می شد که ناشی از کیفیت بالای برپایی نمایشگاه امسال بوده و استقبال مردم نیز بسیار مناسب و با شکوه بود.

نماینده مشهد در خصوص وضعیت نشر در کشور گفت: با توجه به آمار ارائه شده حدود 50 هزار کتاب سالانه در کشور منتشر می شود که رقم قابل قبولی است و نسبت به کشورهای دیگر از لحاظ عناوین کتاب منتشره وضعیت خوبی دارد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000