هدر موبایل
1389/06/04 17:20:00
سرویس سیاسی

حضور نخست‌وزیر کردستان عراق در پارلمان برای بررسی قاچاق نفت

**در ادامه بررسی مسئله قاچاق نفت در پارلمان کردستان عراق، نخست‌وزیر و پارلمان این منطقه نشستی برگزار کردند.

به گزارش خانه ملت به نقل از سایت شبکه تلویزیونی الفیحا عراق، "کمال کرکوکی" رئیس پارلمان کردستان عراق و "برهم صالح" نخست وزیر منطقه کردستان عراق تنی چند از وزرای این منطقه نشستی در شهر اربیل برگزار کردند.

بر اساس این گزارش در این نشست که برای بررسی وضعیت بخش نفت در منطقه برگزار شد رئیس پارلمان منطقه کردستان عراق بر اهمیت بخش نفت در منطقه تاکید کرد و از دولت خواست تا از پیشرفت هایی که در این بخش به دست آمده است محافظت کند و توضیحات بیشتری در این باره به ششهروندان بدهد.

کرکوکی در ادامه بر اهمیت و ضرورت شفاف سازی مسئله صادرات نفت و مصرف سود حاصل از آن به شکل مناسب و مطابق قانون نفت و گاز منطقه تاکید کرد.

نخست وزیر منطقه کردستان عراق نیز خواستار افزایش همکاری و هماهنگی میان پارلمان و دولت منطقه شد و تاکید کرد: دولت منطقه در همه برنامه های خود به ویژه سیاست های نفتی سعی داشته شفاف سازی کند که این تنها به خاطر ارائه هرچه بهتر خدمات به شهروندان بوده است.

در پایان این نشست روسای کمیسیون های پارلمان کردستان عراق خواستار ایجاد صندوقی برای ثبت واردات و صادرات نفت شدند و درخواست کردند که پس از ایجاد آن باید تحت نظارت کامل پارلمان باشد.

این نشست در ادامه برگزاری نشست روز یکشنبه روسای کمیسیون های پارلمان کردستان با وزیر منابع طبیعی این منطقه که با هدف بررسی مسئله قاچاق نفت برگزار شد، صورت گرفت.

چندی پیش نمایندگان پارلمان کردستان عراق از ریاست پارلمان خواستند تا به مسئله قاچاق نفت به خارج از منطقه رسیدگی و آن را در پارلمان مطرح کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet