هدر موبایل
1389/06/05 11:21:00
سرویس بین الملل
اکبرنژاد:

در سیاست خارجی افراط و تفریط نشود

**نماینده مردم تبریز در مجلس بر ضرورت رعایت اعتدال در حوزه مسائل مربوط به سیاست خارجی تاکید کرد.

"شکور اکبرنژاد" نماینده تبریز، اسکو و آذرشهر در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به عملکرد دولت در حوزه سیاست خارجی و مسایل هسته ای، خاطرنشان کرد: ضمن تشکر از دولت در دفاع از حق جمهوری اسلامی، شکی وجود ندارد که استفاده از انرژی صلح آمیز هسته ای حق ایران است، اما باید هزینه ای که در قبال استفاده از انرژی هسته ای پرداخت می کنیم  حداقل هزینه باشد، نه اینکه با صحبت های غیر دیپلماتیک هزینه ها را زیاد بکنیم.

وی با بیان اینکه باید با زبان مناسب با دنیا سخن گفت، خاطرنشان کرد: دولت این شیوه را نداشته و گاهی با افراط و تفریط برخورد کرده که این موضوع روی مسایل اقتصادی ما هم  اثر می گذارد.

عضو کمیسیون اقتصادی برای نمونه به افزایش نرخ بیکاری و افزایش روز افزون طلاق و کاهش ازدواج در میان جوانان اشاره کرد و گفت: این مشکلات تنها مربوط به این دولت نیست و در دولت‌های گذشته هم وجود داشته است.

عضو فراکسیون اصولگرایان با انتقاد از زیر سوال بردن خدمات دولت های گذشته طی 30 سال پس از پیروزی انقلاب،خاطرنشان کرد: وقتی که ما همه کارهای انجام شده در طول 30 سال گذشته را زیر سوال ببریم، یک روزی دیگران هم کارهای ما را زیر سوال خواهند برد.

وی افزود: این درحالی است که زیر سوال بودن کارهای انجام شده پس از پیروزی انقلاب، کار درستی نبود و در واقع زیر سوال بردن اقدامات نظام و انقلاب بود.

نماینده تبریز درعین حال توجه به روستاها و اتمام پروژه های نیمه تمام و آغاز کارهای جدید را از اقدامات خوب دولت فعلی ارزیابی کرد.

اکبرنژاد با اعلام اینکه اداره کشور در کل کار مشکلی است،خاطرنشان کرد: دولت باید کارهایی انجام دهد که مشکلات کشور به صورت ریشه ای حل شود.

عضو کمیسیون اقتصادی در ادامه با انتقاد از طرح آتیه مهر، گفت: یک میلیونی که برای هر یک از نوزادان در نظر گرفته اند ضمن اینکه از نظر قانونی اشکال دارد، این ایراد را دارد که جوانان ما هم اکنون با مشکل بیکاری مواجه هستند.

وی افزود: این درحالی است که اولویت دولت باید برای حل مشکلات نسل های فعلی باشد تا نسل های بعد؛ ضمن اینکه این طرح برای دولت های بعدی 76 هزار میلیارد تومان تعهد ایجاد می کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet