هدر موبایل
1389/06/05 12:03:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
دهقان:

وحدت با مخالفان ارزش‌های دینی و انقلابی غیرممکن است

**عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت با کسانی که دچار فساد در عقیده بوده و التزام عملی به ولایت فقیه و خط روشن امام و رهبری ندارند کاری بیهوده و غیر ممکن است.

محمد دهقان عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، با اشاره به تعریف صحیح از وحدت میان قوا، اظهارداشت: منظور از وحدت این است که شکاف و تخریبی بین قوا وجود نداشته باشد و همگی برای توسعه و پیشرفت کشور در داخل و افزایش شوکت نظام جمهوری اسلامی در خارج از کشور تلاش کنند.

وی با تأکید بر اینکه وقتی سمت و سوی همه قوا معطوف به این اهداف باشد، در آن صورت بین قوا وحدت وجود دارد، افزود: زمانی که رفتار و گفته‌های مسئولان به سمت توسعه و عدالت نبوده و در جهت تحقق آرمان‌های انقلاب نباشد، باید نگران از بین رفتن وحدت میان قوا بود.

نماینده مردم طرقبه و چناران در مجلس به وجود سلایق مختلف در اداره کشور اشاره کرد و گفت: ممکن است در برهه‌ای از زمان یا در مسئله خاصی بین مسئولان کشور اختلاف سلیقه وجود داشته باشد یا مسیرهای متفاوتی را برای رسیدن به اهداف برگزینند اما تا هنگامی که همه برای پیشرفت و عزت نظام و انقلاب تلاش می‌کنند نباید گفت بین آنها اختلاف وجود دارد زیرا وجوداختلاف سلایق در بعضی مقاطع به نفع پیشرفت کشور است و مناقاتی با وحدت ندارد.

وی تلاش برای عزت و سربلندی نظام در عرصه‌های داخلی و خارجی خود را بارزترین شاخص وجود وحدت میان مسئولان دانست و تصریح‌کرد: تا هنگامی که مسئولان در این جهت حرکت نمایند می‌توان گفت در کشور وحدت وجود دارد.

عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی وحدت میان قوا را مطلق ندانست و تصریح کرد: در بعضی زمینه‌ها همدلی بین قوا وجود دارد و در برخی موارد دیگر مانند سیاست خارجی این وحدت و هم داستانی بسیار چشمگیر است همچنین در بعضی موضوعات نیز ضمن وجود وحدت، اختلاف سلیقه هم وجود دارد اما در مسائلی که تمایز دیدگاه‌ها منجر به اختلاف در عمل شده باید به دنبال راه حلی جهت ترمیم وحدت بود.

وی راهکارهای عملی ایجاد وحدت را برشمرد و بیان کرد: این افراد هستند که با رفتارهای خود موجب برقراری وحدت یا بروز اختلاف می‌شوند، هر مقدار که افراد حاکم بر یک جامعه اهل تقوا، تواضع و تعامل بوده و ارزش‌های انقلابی و موازین دینی بر کار آنها حاکم باشد و از خودخواهی، فردگرایی و و باندگرایی پرهیز کنند زمینه‌ساز برقراری وحدت در جامعه می‌شوند و در بعد حکومتی نیز وحدت تنها در چهارچوب موازین مورد تاکید اسلام و خط روشن امام و رهبری حاصل می‌شود.

دهقان امکان برقراری وحدت با مخالفان ارزش‌های دینی و انقلابی را غیر ممکن دانست و افزود: وحدت با کسانی که دچار فساد در عقیده بوده و التزام عملی به ولایت فقیه و خط روشن امام و رهبری ندارند و یا دارای پرونده‌های سنگین اقتصادی بوده و حاضر به پاسخگویی به مراجعه قضایی نیستند، کاری بیهوده و غیرممکن است.

وی ادامه داد: هنگامی که صحبت از وحدت با افراد است منظور کسانی هستند که پایبند به همه ارزش‌های انقلاب، امام و رهبری باشند و در عمل دچار نفاق و دورویی نشدند اما وحدت با منافقانی که در ظاهر دم از پایبندی به قانون اساسی زده ولی در زمان‌های ابتلا و آزمایش التزام عملی خود را به ارزش‌ها و آرمان‌ها نشان نمی‌دهند، کاری عبث است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به درجه بندی افراد در اعتقاد به ارزش‌ها اشاره کرد و گفت: پایبندی به نظام و فرمایشات رهبری درجات گوناگونی دارد و نباید کسانی که دارای اعتقادات ضعیف‌تری هستند ولی خط کلی نظام و رهبری را قبول دارند به کلی از گردونه خارج شوند زیرا می‌توان با آنها نسبت به برقراری تعامل و وحدت حداقلی اقدام کرد ولی وحدت حداکثری با افرادی است که اعتقاد راسخ و التزام عملی کامل به آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی دارند.

وی راه اندازی نیروگاه بوشهر را متعلق به نظام جمهوری اسلامی دانست و تاکیدکرد: ما به دنبال این نیستیم که بگوییم چه کسی نیروگاه بوشهر را راه‌اندازی کرده چون همه دولت‌های گذشته هم که در این راستا تلاش کرده‌اند متعلق به نظام هستند اما این دولت فعلی بود که با تلاش‌های خود برنامه‌های هسته‌ای را که در دولت اصلاحات متوقف شده بود به جریان انداخت و نیروگاه بوشهر را به ثمر نشاند و این حقیقتی است که نباید آن را فراموش کرد.

نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی وحدت با سران فتنه را غیر ممکن دانست و تصریح کرد: تنها اقدامی که سران فتنه می‌توانند انجام دهند این است که بخاطر اقدامات سال گذشته خود در از مردم عذر خواهی کرده و به آغوش ملت بازگردند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet