شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1389/06/05 12:20:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نوباوه:

لاریجانی و احمدی‌نژاد همگرایی مناسبی با هم داشتند

**نماینده مردم تهران با اشاره به جلسه مشترک اخیر دولت و مجلس اظهار داشت: این جلسه، جلسه بسیار خوبی بود که طی آن هم آقای لاریجانی و هم آقای احمدی‌نژاد همگرایی مناسبی با هم داشتند.

بیژن نوباوه نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس‌، با اشاره به جلسه مشترک اخیر دولت و مجلس اظهار داشت: این جلسه، جلسه بسیار خوبی بود که طی آن هم آقای لاریجانی و هم آقای احمدی‌نژاد همگرایی مناسبی با هم داشتند.

وی افزود: در این جلسه رئیس‌جمهور درخواست کرد که نگاه کارشناسانه‌تر به بدنه دولت وجود داشته باشد، بر این اساس باید گفت که مسائلی از این دست که در این جلسه مطرح شد مسائل منطقی و خوبی بود.

نوباوه ادامه داد: ما اختلافی در کشور نداریم، ولی ذات مجلس این طور است که در برخی مسائل با دولت به مشکل برمی‌خورد، قرار نیست که مجلس و دولت همیشه همسو باشند، مجلس قانون تصویب می‌کند و ممکن است قوانین مصوب مجلس معترضانی داشته باشد، بر این اساس باید گفت همیشه بین ناظر و اجرا کننده برخی مشکلات وجود دارد.

نماینده مردم تهران موضع مجلس در خصوص برخی مسائل را کاملا قانونی دانست و گفت: با وجود برخی اختلافات مجلس باید مسائل را به صورت منطقی عنوان کند و اگر مخالفتی هم دارد آن را منطقی و کارشناسی مطرح نماید.

نوباوه خاطرنشان کرد: اینکه در برخی موارد عنوان می‌شود که مخالفت مجلس کارشناسی نشده است، امری مذموم و ناپسند است، بر این اساس باید گفت که اصل وجود مجلس هم برای نظارت بر اجرا است.

وی در ادامه گفت: نباید توقع داشته باشیم که هر چیزی که دولت گفت مجلس قبول کند و هر چیزی که مجلس گفت دولت بپذیرد.

نوباوه افزود: اگر در این جلسات با بررسی کارشناسی افراد به نتایج مطلوبی برسند ادامه آن هم بسیار مفید خواهد بود، بر این اساس باید این جلسات را به سمت مسائل کارشناسی برد، به طور مثال در کمیسیون‌های مجلس زمانی که نمایندگان دولت حضور پررنگ‌تری دارند، کار بهتر پیش می‌رود و به همین دلیل تداوم این جلسات می‌تواند نتایج خوبی داشته باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet