هدر موبایل
1389/06/05 12:40:00
سرویس دیگر رسانه‌ها
الهیان:

برنامه‌های دولت برای خدمت‌رسانی به مردم باید تقویت شود

**عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به خصوصیات برجسته دولت در خدمت‌رسانی و ساده‌زیستی، گفت: برنامه های دولت برای خدمت‌رسانی به مردم باید تقویت شود.

زهره الهیان، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفتگو با فارس، با اشاره به آغاز هفته دولت، اظهارداشت: شاخص‌های دولت اسلامی حرکت در جهت آرمان‌های امام راحل، انقلاب اسلامی و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری است از این رو حرکت دولت باید در مسیر اهداف انقلاب بوده و خدمت‌گزاری به مردم و مستضعفین در رأس برنامه‌های آن قرار گیرد.

وی با بیان اینکه دغدغه اصلی دولت باید پیشبرد اهداف انقلاب و کشور در جهت علم، فن‌آوری، پیشرفت و عدالت باشد، تصریح کرد: یکی دیگر از شاخص‌های دولت اسلامی، ساده‌زیستی و توجه به مشکلات معیشتی اقشار ضعیف است که دولتمردان به لحاظ معیشتی نباید تفاوت زیادی با طبقات محروم جامعه داشته باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس با تأکید بر خدمت‌رسانی دولت به طبقات محروم و مستضعف، عنوان کرد: در تلاش شبانه‌روزی و خستگی‌ناپذیر دولت فعلی شکی نیست اما قطعأ دولت دهم باید برنامه مدون و مشخصی در راستای خدمت‌گزاری داشته باشد چراکه با توجه به برنامه‌های خوب این دولت در موضوع خدمت‌رسانی این امر باید بیشتر تقویت شده و برنامه‌ریزی‌‌ها با پشتوانه کارشناسی و به‌صورت جدی‌تر انجام شود.

وی ادامه داد: استمرار روحیه ساده‌زیستی و خدمت‌گزاری در بین اعضای هیئت دولت و معاونین رئیس جمهور باید مدنظر باشد چراکه احمدی‌نژاد نیز این ویژگی‌ها را سرلوحه خود قرار داده، بنابراین از خصوصیات برجسته این دولت خدمت‌رسانی، ساده‌زیستی و نزدیکی به مردم و اقشار محروم است.

الهیان در خصوص تحقق شعارهای دولت اصول‌گرا، اظهار داشت: تا رسیدن به ایده‌آل‌ها فاصله بسیار است و در شرایطی که کشور در تحریم بوده و تهدیدهای خارجی علیه جمهوری اسلامی ادامه داشته و نیز عواملی در داخل به کارشکنی می پردازند، حرکت به سمت عدالت و پیشرفت امری مشکل و دارای چالش‌های بسیاری است،‌ اما باید برای کاهش این فاصله تلاش شود.

وی در خصوص چرایی اقبال مردم به دولت‌های نهم و دهم، تصریح کرد: مردم این دولت را از خود دانسته و با آن احساس نزدیکی می‌کنند؛ اعتماد مردم و مسئولان به یکدیگر در نظام جمهوری اسلامی از نقاط اقتدار نظام و این دولت مردمی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet