هدر اصلی
1389/06/05 10:27:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اصفهان:

سفرهای استانی نقطه مثبتی در کارنامه دولت است

**محمد تقی رهبر سفرهای استانی دولت را خوب و نقطه مثبتی در کارنامه دولت عنوان و اظهار کرد: دولت بایستی با در نظر گرفتن اعتبارات و بودجه، مصوبات را در سفرهای استانی تصویب نماید.

نماینده مردم اصفهان در خانه ملت در گفت‌وگو با ایسنا، افزود:هیات دولت در سفرهای استانی در کلیه مناطق کشور حضور یافته و از نزدیک با مشکلات مردم آشنا می‌شود که این رویکرد نقطه مثبتی در کارنامه دولت به شمار می‌آید.

وی ادامه داد: سفرهای استانی با کم کردن فاصله‌ها میان دولت و ملت، پیوند حاکمیت و مردم را بیشتر کرده است.

رییس مجمع نمایندگان روحانی مجلس در ادامه یادآور شد: هنگامی که رییس جمهور و وزرا در منطقه‌آی حاضر شده و مشکلات آن منطقه را از نزدیک می‌بینند، سعی در توسعه و رفع مشکل آن منطقه دارند و بر پیگیری و انجام پروژه عمرانی و خدمات رسانی تاکید می‌کنند. این تاکیدها و پیگیری‌های دولت در انجام امور تاثیر بسیار زیادی در تحرک دستگاه‌های اجرایی استان‌ها دارد.

رهبر با بیان این‌که سفرهای استانی دولت تاثیر بسزایی در آشنایی مسئولان با مشکلات مردم دارد، گفت: البته اگر قرار باشد هر کسی مشکلاتش را در قالب نامه به رییس جمهور ارائه دهد، کار خاصی انجام نمی‌شود، چون تنها چنین شرایطی به وجود می‌آید که یک کامیون نامه به پایتخت برمی‌گردد که همه مردم توقع پاسخگویی به آن نامه‌ها را دارند. این در حالی است که نمایندگان مجلس و مسئولان استانی به صورت اخص پیگیر مشکلات جزیی و کلی استان‌ها هستند و دولت و وزرا باید مسائل کلان کشور و استان‌ها را بررسی ‌کنند.

وی با تاکید بر این‌که دولت بایستی در تصویب مصوباتش توانمندی در پاسخگویی را در نظر گیرد، توضیح داد: دولت در هنگام تصویب مصوبات در سفرهای استانی باید این نکته را در نظر گیرد که چقدر می‌تواند به خواسته‌ها پاسخ گوید. برای این کار دولت بایستی پشتوانه‌ها و ظرفیت دارایی و امکانات را در نظر گرفته و مطابق با این ظرفیت‌ها مصوباتش را ارائه دهد. رویکردی غیر از این اعتماد ملت به دولت را از بین می‌برد.

این عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس در قالب پیشنهادی به دولت گفت: پیشنهاد من به دولت آن است که در تصویب مصوباتشان در سفرهای استانی ظرفیت و توانمندی پاسخگویی و همچنین اعتباراتت را برای تصویب مصوبات در نظر گیرد، به گونه‌ای که در حد توانمندی‌های دولت و بودجه به مردم قول بدهند، تا این قول‌ها عملیاتی شود.

وی ادامه داد: نباید این رویکرد وجود داشته باشد که آنها صرفا برای خوشحالی مردم و کف و سوت زدن آنها کار کرده و یا در مصاحبه‌ای بگویند اینقدر مصوبه داشتیم، ولی در نهایت شاهد باشیم که بعضا مصوبات حداکثر تا 50 درصد اجرا می‌شود از این رو بایستی دولت ملزومات تصویب مصوبات در سفرهای استانی از جمله بودجه و اعتبارات را به خوبی در نظر گرفته و آن‌گاه قول ساخت ورزشگاه، بیمارستان و ... را به مردم بدهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet