هدر موبایل
1389/06/05 11:13:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قربانی:

رحمت، مغفرت و عفو الهی در ماه رمضان بیش از پیش گسترده می‌شود

**یک عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان خوب است که گناهانی که مربوط به سلامت جامعه است را ترک و گرهی از کار افراد جامعه باز کنیم.

موسی قربانی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد فضایل و تاثیرات ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: این ماه، ماه ضیافت الهی است و آنچه که به این ماه امتیاز داده است، این است که زمانی برای رحمت، مغفرت و عفو الهی به صورت بیش از پیش و گسترده است و کافی است که در این ماه آدمی به حلقه‌ی رحمت الهی اتصال یابد.

وی ادامه داد: خداوند متعال در این ماه بهانه‌هایی را قرار می‌دهد تا موجب رحمت و مغفرت بندگان خویش شود، تا جایی که خوابیدن و نفس کشیدن آدمی هم عبادت می‌شود و همانطور که گفته شد این به شرطی است که آدمی بتواند با رحمت الهی مرتبط شود.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس، با بیان این‌که خداوند متعال در ماه مبارک رمضان شیاطین را به  زنجیر می‌کشد تا مزاحم بندگانش نشوند، اظهار کرد: در این ماه عبادت ضریب بسیاری می‌خورد و سودی که خدا به بندگانش می‌دهد غیرقابل باور است، زیرا از سوی بشر قابل تصور نیست که یک شب برابر با یک عمر انسان باشد و همانطور که می‌دانید ظاهرا اگر هزار ماه را تقسیم کنید به میزان یک عمر انسان می‌شود.

قربانی با بیان این‌که در این ماه بشر امتیاز پیدا می‌کند و فرصتی می‌یابد تا به فواید و نعماتی که خداوند متعال در این ماه قرار داده است دست یابد، اظهار کرد: آدمی بر اساس تمهیداتی که در ماه مبارک رمضان اندیشیده شده است میزان انحرافش از مسیر درست کاهش یافته و این به دلیل است که فطرت انسان‌ها به معنویات گرایش دارد و تقریبا در سطح عموم مردم این مهم صورت می‌گیرد.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، گفت: مردم در این ماه بیشتر قرآن را قرائت می‌کنند و به نماز اول وقت بیشتر توجه می‌کنند، خیرات بیشتری می‌دهند، در این ماه زندانیان را آزاد می‌کنند، به فقرا کمک کرده، یتیمان را تحت پوشش قرار می‌دهند، نیز مساجد رونق بیشتری پیدا می‌کند و در واقع این فرصتی است که خداوند متعال در این ماه برای بندگان خویش قرار داده است و آنان نیز از آن بهره می‌برند.

وی با بیان این نکته که اگر بندگان خدا درک کنند که ماه رمضان چیست بیشتر از این ماه استفاده خواهند کرد، گفت: در این صورت می‌توان گفت که مسلمانان در اقدام به عمل خیر در میان خود قرعه‌کشی خواهند کرد.

قربانی اظهار کرد: همانطور که آمار رسمی کشور نشان می‌دهد در ماه مبارک رمضان آمار جرائم کاهش می‌یابد و این به دلیل اقبال شدید مردم به معنویات است.

این عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که چگونه افراد می‌توانند از فیوضات ماه مبارک رمضان بیشترین بهره را ببرند، اظهار کرد: بر اساس روایات مهمترین کار در این ماه ترک معاصی است. یعنی آنچه که دل را خراب و سیاه می‌کند،  لکه‌های سیاهی است که در اثر هر معصیتی به وجود می‌آید و اگر ما معاصی را در این ماه ترک نماییم به خودی خود به سوی معنویات جذب خواهیم شد و طبیعتا به دلیل ارتباطی که با خداوند متعال پیدا می‌کنیم از ثواب مضاعف بهره خواهیم برد و در نهایت به سویی سوق پیدا خواهیم کرد که مشکلات‌مان نیز حل خواهند شد.

وی ادامه داد: خوب است که اگر کسی می‌خواهد کار خوبی کند آن کار را در ماه مبارک رمضان به انجام رساند، زیرا همانطور که گفته شد هم ثواب مضاعفی دارد و هم به دلیل آنکه مشکل کسی را حل کرده است به خدا هر چه بیشتر نزدیک خواهد شد.

قربانی ادامه داد: اگر عبادات ما به سمتی سوق یابد که گره‌ای از کار بنده‌ای باز کنیم ارزش آن بیشتر خواهد بود و اگر ما گناهانی که مربوط به سلامت جامعه می‌شود را ترک کنیم ثواب و تاثیر بیشتری خواهد داشت، زیرا باعث می‌شود تا در نهایت چهره‌ی جامعه تغییر یافته و بهتر گردد و اختلافات هم کمتر شود و تقوای سیاسی نیز بیش از پیش رعایت گردد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet