هدر موبایل
1389/06/05 11:55:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نماینده اهواز:

دولت باید بر افزایش قیمت‌ها نظارت و کنترل کند

**عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: برای جلوگیری از افزایش قیمت‌ها در قانون هدفمندکردن یارانه‌ها به ویژه در بخش مسکن باید نظارت و کنترل وجود داشته باشد و به این ترتیب از افزایش و تورم روانی که ممکن است در اجرای این قانون پیش آید، جلوگیری شود.

سیدشریف حسینی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهارکرد: اگر در زمینه موضوع افزایش قیمت‌ها در قانون هدفمندکردن یارانه‌ها، نظارتی وجود نداشته باشد، این قانون که بزرگترین تصمیم دولت و مجلس پس از انقلاب اسلامی ایران است، جامعه را با مشکلاتی رو به رو خواهد کرد.

نماینده مردم اهواز افزود: اگر چه افزایش قیمت در قانون هدفمند کردن یارانه‌ها هیچ معنایی ندارد، اما دولت به عنوان مجری قانون،قوه مقننه و قضاییه به عنوان دو ارگان حمایت کننده در زمینه نظارت بر این موضوع تاثیرگذار هستند.

حسینی تصریح‌کرد: اگر بر قانون هدفمندکردن یارانه‌ها نظارتی دقیقی صورت نگیرد، افزایش قیمت‌ آنی در بازار مسکن رخ خواهد داد.

وی عنوان‌کرد: درقانون هدفمند کردن یارانه‌ها بر اساس افزایش قیمتی که توسط دولت اعمال شده و تحت عنوان افزایش قانونی از آن یاد می‌شود، خدمات و قیمت‌ها در کشور افزایش پیدا می‌کند که این موضوع توسط دولت صورت می‌گیرد، اما موضوع دیگر تورم روانی این قانون است که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. این تورم روانی توسط افرادی که از طریق سیستم‌های غیر قانونی به دنبال منافعی هستند به وجود می‌آید. بنابراین یکی از وظایف دولت جلوگیری از افزایش تورم روانی خواهد بود.

حسینی با بیان این‌که به صورت قانونی هیچ دلیلی برای افزایش قیمت‌ها در اثر اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها وجود ندارد، گفت:‌ اما اگر تورم روانی یا کاذب در جامعه ایجاد شود، مطمئنا قیمت مصالح ساختمانی در بخش مسکن افزایش می‌یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet