هدر موبایل
1389/06/06 10:11:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
گزارش نمایندگان از عزم جدی قوای سه گانه در تحقق توسعه اقتصادی ایران؛

وزارتخانه‌های نفت و نیرو در مسیر رو به رشد اجرایی شدن اصل 44 قرار دارند

**نمایندگان مجلس شورای اسلامی اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی را انقلاب اقتصادی ایران اسلامی دانستند و اظهار داشتند: دولت با واگذاری سهام شرکت های دولتی در بورس گام مهمی در جهت خصوصی سازی و تحقق سند چشم انداز بیست ساله برداشت.

*پیشرفت قابل توجه وزارت خانه های اقتصاد و بازرگانی برای تحقق اصل 44

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان با اشاره به روند موفقیت آمیز وزارت خانه های اقتصاد و بازرگانی جهت واگذاری سازمانها و مراکز تابعه خود به بخش خصوصی گفت: تشکیل کمیسون ویژه مخصوص نظارت بر اصل 44 قانون اساسی اقدام مناسبی از جانب مجلس برای اجرایی این اصل می باشد.

محمدرضا خباز نماینده مردم کاشمر با اشاره به گذشت پنج سال از ابلاغ مقام معظم رهبری جهت تحقق اصل 44 قانون اساسی اظهار داشت: دولت نهم اجرای اصل 44 را انقلابی در اقتصاد کشور عنوان کرد اما با وجود اقداماتی که در راستای تحقق خواست مقام معظم رهبری صورت گرفته کارهای ناتمام زیادی نیز باقی مانده است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی با اشاره به تشکیل کمیسیون ویژه نظارت بر اجرای اصل 44 قانون اساسی در مجلس تصریح کرد: مسئولین امر باید با تاسی از دغدغه های مقام معظم رهبری جهت تحقق روند خصوصی سازی،اجرایی شدن این مطالبه را سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد:تاکنون وزارت خانه های بازرگانی و اقتصاد برای تحقق سیاست های اصل 44 روند مناسبی را دنبال کرده که واگذاری سیلوهای وزارت بازرگانی به بخش خصوصی نمونه بارز آن می باشد.

 

*وزارت خانه‌های نفت و نیرو در مسیر رو به رشد اجرایی شدن اصل 44 قرار دارند

عضو کمیسیون انرژی ضمن تاکید بر ضرورت پیگیری مجدانه مسئولین جهت اجرایی شدن اصل 44 قانون اساسی گفت: وزارت خانه های نفت و نیرو اقدامات شایان ذکری را در راستای تحقق اصل 44 قانون اساسی انجام داده اند که واگذاری شرکت پتروشیمی رازی و پتروپارس به بخش خصوصی از جمله این اقدامات موثر می باشد.

سیروس سازدار نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم کاهش تصدی گری دولت و واگذاری کارها به مردم جهت بهبود وضعیت اقتصادی تصریح کرد: باید یک تفکر و اراده قوی برای هرچه بهتر و سریعتر اجرایی شدن اصل 44 وجود داشته باشد تا واگذاری ها به نحو احسن جامه عمل بپوشند.

وی اقدامات موثر وزارت نیرو در راستای جلب مشارکت خصوصی و واگذاری سهام متعلق به دولت به بخش خصوصی را یک اقدام تحسین برانگیز عنوان کرد و افزود: شرکت ملی صنایع پتروشیمی نیز بالغ بر 22 شرکت زیر مجموعه خود را از طریق بورس و مزایده به بخش خصوصی واگذار کرده که شرکت های پتروپارس و شرکت پتروشیمی رازی نیز از جمله این واگذاری هاست.

 

*شرکتهای قید شده در بودجه سال جاری تا پایان سال به بخش خصوصی واگذار می‌شود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در مجلس شورای اسلامی گفت:شرکت های قید شده در بودجه سال جاری تا پایان سال به بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

علی بروغنی نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اینکه روند خصوصی سازی در برخی از وزارتخانه ها پیشرفت قابل توجهی داشته است، گفت: از آنجا که وزارتخانه ها بخشهای تصدی گری را به بخش خصوصی واگذار می نمایند لذا با شفاف شدن بخشهای تصدی گری فرآیند خصوصی سازی با سرعت بیشتری اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: بنابر بودجه سال جاری همه شرکت های قید شده در این بودجه تا پایان امسال به بخش خصوصی واگذار می شوند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet